حفاظ شاخ گوزنی روی دیوار

 

حفاظ شاخ گوزنی ( Fence Spikes & Wall Spikes ) به منظور ایجاد امنیت ساختمان و برای جلوگیری از ورود ناخواسته افراد ، سارقان و حیوانات و…. ساخته می شود . حفاظ شاخ گوزن عموماٌ برای نصب بر روی دیوار در نظر گرفته می شود اما گاهی بر روی پنجره نیز نصب می شود . در گذشته حفاظ ها بصورت نیزه ای یا سیم خاردار موجود بود که دارای نقاط ضعف بسیاری بودند ، ولی این روزها با نسل جدید حفاظ ها مثل حفاظ شاخ گوزنی ، بوته ای و نیزار مواجه هستیم که از نظر ظاهری ،امنیتی و استحکام بسیار کاربردی تر است و مورد تایید پلیس هم می باشد .

 

حفاظ شاخ گوزنی

 

لیست قیمت انواع حفاظ روی دیوار 

 

امنیت حفاظ شاخ گوزنی

ساختار و امنیت حفاظ شاخ گوزنی بصورتی است که سارق هر چند حرفه ای ولی با توجه به نوک تیز و برنده میلگردهای بکار رفته در ساخت حفاظ ، امکان عبور از آن را نخواهد داشت . در ساخت این نوع حفاظ از فولاد مقاوم و میلگردهای ۱۰ استفاده میشود و ارتفاع آن بسته به شرایط از ۳۰ تا ۱۴۰ است و امکان افزایش با توجه به محل و نظر کارشناس نصب هست . و قابل نصب بر روی فلز ، بتن و سنگ میباشد. با توجه به نوک تیز و برنده ، این نوع از حفاظ فقط برای محیط بیرونی قابل استفاده است و در داخل خانه کاربردی ندارد و با توجه به خطرناک بودن ، برای محل نصب باید دقت لازم را به عمل آورد.

 

قیمت حفاظ شاخ گوزنی

 

در سال‌های اخیر و با کاهش امنیت ساختمان‌ها و مجتمع‌های اداری و مسکونی، نبود نرده‌هایی که هم امن باشند و هم از ظاهر مناسبی برخوردار باشند، بیشتر از هر زمان دیگری حس می‌شد. در گذشته از سیم خاردار و مواردی مانند آن برای حفاظت از اماکن مختلف استفاده می‌شد که دارای امنیت بسیار پایینی بودند و سارقین به سادگی از آن‌ها عبور می‌کردند. به همین منظور تولید‌کنندگان و طراحان به فکر ساخت نسل جدیدی از حفاظ‌ها افتادند که در کنار امنیت بالا از ظاهر زیبا و مناسبی نیز برخوردار باشند. در میان این نسل جدید، حفاظ‌ شاخ گوزنی به واسطه استحکام و امنیت بسیار بالا خود به سرعت در ایران و عراق رایج شدند و سهم بسیار زیادی از بازار حفاظ را به خود اختصاص دادند. در این مقاله “رعد جوش” شما را با ویژگی‌های این حفاظ بیشتر آشنا میکند.

 

شاخ گوزنی متن 1

 

در ابتدا شاید لازم باشد نکاتی را برای آشنایی اولیه با این نوع از حفاظ‌ها بدانید:

 • حفاظ‌ شاخ گوزنی با نام‌های دیگری از قبیل نرده شاخ گوزنی، حفاظ دیوار، حفاظ ساختمان، حفاظ شاخ گاوی، حفاظ شاخ بزی، حفاظ آبشاری، حفاظ آهنی و حفاظ بوته‌خاری نیز در بازار شناخته می‌شوند.
 • دلیل نام‌گذاری این حفاظ‌ها بخاطر شباهت زیاد آن‌ها به شاخ گوزن بوده است.
 • اکنون حفاظ‌ های شاخ گوزنی بسیار پرکاربرد هستند و سهمی ۸۰ درصدی از حفاظ‌های بازار را به خود اختصاص داده‌اند.
 • حفاظ‌ شاخ گوزنی در دو مدل قدیمی و خم جدید تولید می‌شوند.

قبل از خرید هر نوع حفاظ از جمله حفاظ بوته ای، حفاظ سرنیزه ای، … و البته حفاظ شاخ گوزنی، باید به نکات مهمی توجه کنید زیرا تعویض حفاظ کاری سخت و زمان‌بر و در بعضی مواقع غیرممکن است و اگر در حین خرید دقت لازم را نداشته باشید ممکن است در آینده پشیمان شوید.

 

نصب حفاظ شاخ گوزنی

 

امنیت و استحکام حفاظ شاخ گوزنی

هدف اصلی از مجهز کردن دیوارها به حفاظ، حفظ امنیت و آرامش ساکنین است بنابراین امنیت مهم‌ترین فاکتور برای انتخاب یک حفاظ دیواری به شمار می‌رود. امن بودن حفاظ‌ها ارتباط مستقیمی با استحکام شاخه‌های حفاظ دارد و هر چه این شاخه‌ها محکم‌تر ساخته شده باشند، کار را برای عبور سارقان مشکل‌تر می‌کنند. حفاظ‌ شاخ گوزنی از جنس فلز فولاد مقاوم تهیه شده‌‍‍ است که امنیت بالا را با هزینه‌ای مناسب برای شما فراهم می‌کند. شاخه‌های حفاظ بسیار تیز و برنده هستند و  نوع میلگرد به کار رفته در آن‌ها، میلگرد ساده شماره ۱۰ است. یکی از مواردی که امنیت حفاظ‌ شاخ گوزنی را تضمین می‌کند، خمیدگی شاخه‌ها در دو جهت و درهم بودن آن‌ها است که ایستادن در کنار آن‌ها را غیرممکن و در نتیجه احتمال عبور از آن را برای سارقین بسیار کم می‌کند.

 

شاخ گوزنی متن 2

اندازه حفاظ شاخ گوزنی

به طور استاندارد حفاظ‌ شاخ گوزنی در اندازه‌های ۴۰ تا ۱۲۰ سانتی متری و تراکم‌های متفاوتی عرضه می‌شوند که پرکاربردترین آن‌ها اندازه ۹۰ سانتی متر و تراکم ۱۰ است. اما شرکت‌های تولیدکننده این حفاظ بدلیل استفاده گسترده آن در اماکن مختلف، بنابر نیاز شما در هر اندازه و ضخامتی این حفاظ‌ها را آماده می‌کنند.

 

تراکم در حفاظ شاخ گوزنی

 

تراکم در حفاظ شاخ گوزنی

تراکم حفاظ شاخ گوزنی سبب افزایش ضریب امنیت یک نرده حفاظ در برابر ورود افراد غیر مجاز حتی با استفاده از ابزار می گردد . (تنها تراکم فاکتور کیفیت یک نرده حفاظ به حساب نمی آید ، هندسه و طرح اصولی یک نرده حفاظ لازمه نخست کیفیت در ضریب امنیت یک نرده حفاظ شاخ گوزنی بشمار می رود .) ضریب امنیت یک نرده حفاظ علاوه بر هندسه کاربردی ،بستگی زیادی به میزان تراکم در نرده حفاظ دارد . هر اندازه میزان تراکم در یک نرده حفاظ شاخ گوزنی بالاتر باشد ،سطح نفوذ ناپذیری و بازدارنگی آن بالاتر می رود و نیز مقاومت و ایستادگی بالایی در برابر فشار و تکان های وارده به خود نشان می دهد . بسیاری از حفاظ های تولیدات متفرقه ،صرفا جهت داشتن حجم به طرفین حفاظ ساخته می شوند که اتصالات ناچیزی با دیگر قطعات مجاور دارند .

حفاظ شاخ گوزنی آبشاری

حفاظ شاخ گوزنی آبشاری

 

قطعات میل گردی به کار رفته در نرده های حفاظ شاخ گوزنی که نهایتا قطر آنها به ۱۰ میلی متر می رسد ، به خودی خود در برابر فشار وارد شده توسط یک شخص بالغ مقاومت پایینی دارند و ضعیف تلقی می گردند . اینجا است که تاثیر یک هندسه کاربردی بر پایه اصول تحمل و دفع فشار به همراه تراکم پایه ها و همچنین قرار گیری صحیح این پایه ها در یکدیگر برای دفع فشار های وارده بخوبی نمایان می گردد که اکثرا مشتریان حفاظ های شاخ گوزنی به آن توجه نشان نمی دهند و تفاوت های کمی و کیفی میان تولیدات متفرقه و کارخانه ای را نادیده می گیرند .

 

نرده شاخ گوزنی

 

به جرات می توان گفت :در اکثر سایت های عرضه حفاظ های شاخ گوزنی صحبتی از نوع هندسه و شیوه واضح تراکم حفاظ به میان نمی آید و تنها به عنوان نمودن اعداد اکثرا بالا ،برای تراکم حفاظ(که بر پایه و تعریف مشخصی نمی باشد )بسنده می نمایند . حتی سایت هایی به ظاهر معتبر ،برای فروش حفاظ های شاخ گوزنی وجود دارندکه طرح هندسی نرده عرضه شده خود را به نمایش گذاشته اند . مشتریان نرده های حفاظ شاخ گوزنی باید توجه داشته باشند ، نشان دادن یک طرح و نقشه از یک حفاظ شاخ گوزنی ،صرفا به معنی داشتن استحکام و مقاومت در آن حفاظ تلقی نمی گردد تا اندازه زیادی برای ذهنیت بخشیدن به داشتن کیفیت در حفاظ نمایش داده می شود .

 

ساخت حفاظ شاخ گوزنی

 

برای ساخت حفاظ شاخ گوزنی مهم ترین مولفه جنس آن است. در ساخت حفاظ امنیتی شاخ گوزنی نباید از ضایعات آهن استفاده شود بلکه باید از بهترین آهن برای ساخت آن استفاده شود. تراکم حفاظ را از نصب میله های عمودی آن می توان تشخیص داد. برای ساخت نرده شاخ گوزنی ازمیلگرد نمره ۱۰ استاندارد و نو استفاده می شود. هر متر میلگرد سایز  ۱۰ وزنی حدود ۰/۵۳۰ گرم دارد در صورتی که وزن میل گرد ۹ برای هر متر حدود ۰/۴۸۰ گرم می باشد. برای ساخت یک نرده شاخ گوزنی با ارتفاع ۸۰ سانت و تراکم ۹ تقریبا نیاز به ۱۰۰ متر میله فلزی ساده می باشد. با یک حساب ساده می شود محاسبه کرد که وزن محصول ساخته شده با یک مدل و تفاوت سایز چیزی حدود ۵ کیلو گرم تفاوت وزن ایجاد می گردد. ارتفاع نرده شاخ گوزنی در اندازه های ۳۰ تا ۱۲۰ سانتیمتری به طور معمول تولید می شود. امکان ساخت حفاظ با اندازه ارتفاع بیشتر برای مناطقی که دیوار کوتاه تر است نیز وجود دارد. بعد از ساخت این سازه دچار خمش و پیچش نمی شود همچنین امکان برش آن اصلا وجود نخواهد داشت. حتی با فرض اینکه برشی ایجاد شود باز هم نمی توان از عرض زیاد حفاظ روی دیوار عبور کرد و لازم است تا موانع زیادی از میان برداشته شود که در عمل غیر ممکن است.

 

 

وزن حفاظ شاخ گوزنی

 

وزن حفاظ شاخ گوزنی

سازه های شاخ گوزنی سبک تر، از تراکم کمتری برخوردار هستند. برای حفظ امنیت ساختمان باید تراکم حفاظ شاخ گوزنی به میزان استاندارد در نظر گرفته شود. در کارگاه های خارج از شهر و یا مناطقی که خلوت هستند و امکان سرقت زیاد است همیشه از حفاظ هایی با تراکم بالاتر استفاده می شود. چیزهایی که روی وزن حفاظ تاثیر دارد جنس، تراکم و اندازه بلندی حفاظ است.

 

ارسال حفاظ شاخ گوزنی

 

رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی

رنگ آمیزی حفاظ‌ها به دو دلیل صورت می‌گیرد. ابتدا به منظور زیبایی بیشتر که تاثیر بسزایی در دید ساختمان دارد و سپس به دلیل افزایش مقاومت و جلوگیری از زنگ زدگی میلگرد‌های بکار رفته به دلیل استفاده از رنگ پودری.

 

رنگ آمیزی حفاظ شاخ گوزنی

 

روش‌های رنگ آمیزی حفاظ‌ها نیز به دو صورت انجام می‌شود:

 • استفاده از پیستوله رنگ برای رنگ آمیزی که نه تنها کیفیت کار را افزایش می‌دهد بلکه در زمان کوتاه‌تری انجام می‌شود و محبوبیت بالایی نیز دارد
 • قرار دادن حفاظ از بالا تا پایین درون وان رنگ‌ آمیزی که در این روش تمامی سطوح و حتی نوک شاخه‌ها نیز رنگ می‌شوند اما این قدیمی محسوب شده و توصیه نمی‌شود.

 

قیمت حفاظ شاخ گوزنی

 

قیمت حفاظ شاخ گوزنی

قیمت حفاظ‌ شاخ گوزنی به عوامل زیادی مربوط به است که هر کدام نقش مهمی در تعیین قیمت آن دارند. توجه کنید به دلیل رایج بودن این نوع از حفاظ تولیدکننده‌های مختلفی اقدام به ساخت و عرضه آن کرده‌‌اند و به دلیل اینکه تمامی این نمونه‌ها ثابت نیستند، قیمت‌های متفاوتی از هر متر حفاظ شاخ گوزنی ارائه می‌شود. در این میان باید مراقب باشید تا افراد سودجو با اعلام قیمت‌های ارزان و ناچیز اقدام به کلاهبرداری از شما نکنند. از آن‌جایی که قیمت حفاظ‌ شاخ گوزنی به واحد متر به مشتری‌ها اعلام می‌شود این افراد با استفاده از میلگردهای سبک وزن نهایی کار را کاهش داده و قیمتی پایین‌تر از کارخانه‌های معتبر به شما اعلام می‌کنند و در نهایت کالایی ناایمن و بی‌کیفیت را به شما تحویل می‌دهند؛ در صورتی که می‌توانستید با اندک هزینه‌ای بیشتر یک محصول با کیفیت را خریداری کنید.

تعیین قیمت هر متر از حفاظ‌ شاخ گوزنی به موارد بستگی دارد:

 • وزن حفاظ

همانطور که ذکر شد برای اینکه فریب افراد سودجو را نخورید بهتر است تا قیمت معمول هر متر از حفاظ‌ شاخ گوزنی را بدانید.

 • نوع جوشکاری

جوشکاری حفاظ به دو روش صورت می‌گیرد : ۱- جوشکاری سنتی (الکترود) ۲- جوشکاری مدرن (تحت گاز co2)

با نگاهی به قیمت‌ها متوجه می‌شویم هزینه جوشکاری مدرن بیشتر است اما در واقع استفاده از این روش، اتصال‌های محکم‌تر و با دوام‌تری (بدلیل جوش عالی) بوجود می‌آیند که در درازمدت برای مشتری به صرفه‌تر است و کارخانه‌های معتبر نیز از همین روش استفاده می‌کنند. بازهم بعضی از افراد سودجو با استفاده از روش سنتی، قیمت نهایی را کاهش داده و حفاظی ناایمن را در اختیار شما قرار می‌دهند.

 • نوع رنگ

در قدیم برای رنگ‌کردن حفاظ‌ها آن‌ها را در وان‌های مملو از رنگ غوطه‌ور می‌کردند. این روش با وجود اینکه هزینه کمتری دارد اما منسوخ شده است و در گذر زمان رنگ موجود بر روی حفاظ ریخته می‌شود. توجه داشته باشید که رنگ‌کردن حفاظ بر روی دیوار کاری بسیار دشوار است بنابراین بهتر است تا در همین ابتدا از روش‌های نوینی مانند رنگ‌های کوره‌ای الکترواستاتیکی استفاده کنیم تا در آینده مشکلی برای حفاظ ایجاد نشود.

 • میزان تراکم شاخه‌ها

تراکم به معنای تعداد شاخه‌های اصلی در حفاظ است که تمام شاخه‌های فرعی به آن متصل می‌شوند. بهترین میزان تراکم از نظر قیمت و امنیت، شاخه‌هایی با تراکم ۱۵ ردیف است. بازهم نیاز است تا مراقب افراد سودجو باشید. این افراد با حذف کردن تعدادی از شاخه‌های اصلی و فرعی تلاش در کاهش قیمت حفاظ دارند. مهم است بدانید این کار به مقاومت کلی حفاظ آسیب می‌رساند و انواع استاندارد موجود در بازار که توسط کارخانه‌های معتبر طراحی می‌شوند، بارها و بارها از لحاظ امنیتی آزمایش شده‌اند و قابل اطمینان هستند.

شاخ گوزنی متن 3

به صورت کلی خرید حفاظ‌ شاخ گوزنی، مزایای زیر را به همراه دارد:

 • غیر قابل نفوذ بودن و تضمین امنیت به دلیل شاخه‌های مستحکم و در هم پیچیده
 • ارزش دکوراسیونی بالا برای زیباسازی نمای ساختمان
 • قابلیت نصب بر روی انواع دیوارها با جنس‌های مختلف مثل فلز، بتن، سنگ و…
 • استحکام و مقاومت بالا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی
 • هزینه تعمیر و نگه‌داری اندک
 • نصب بسیار سریع و آسان

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با حفاظ‌ شاخ گوزنی – محبوب‌ترین نوع از حفاظ‌های موجود در سطح بازار- آشنا کنیم تا اگر قصد خرید آن‌ها را دارید، با چشمانی باز و اطلاعاتی کافی این کار را انجام دهید پس اگر به دنبال حفاظی قابل اطمینان با تمامی ویژگی‌های ذکر شده هستید، حفاظ‌ شاخ گوزنی می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

 

 

 

با ما در ارتباط باشید

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد خرید و ساخت انواع حفاظ با مشاورین آهن سازه در تماس باشید

سفارش محصولات ←