رعدجوش


سایبان دستی و برقی


سایبان از آن دسته محصولاتی است که کاربرد بسیاری را در استفاده‌های مختلف و متنوع دارد. از این محصول برای موارد بسیاری استفاده شده که هرکدام نیاز به‌نوعی مشخص از سایبان دارد. درصورتی‌که به دنبال استفاده از سایبان و سفارش آن از مرکز خرید سایبان دستی و برقی هستید، لازم است تا در ادامه همراه ما باشید.

در این مقاله و ادامه قرار است تا به انواع و اقسام مختلف سایبان بپردازیم و درباره این محصول نکاتی را بیان کنیم. از دسته‌بندی‌های مختلف سایبان حرف خواهیم زد و این محصول را در قالب‌های مختلف و دسته‌بندی‌های متفاوت جای خواهیم داد. قابلیت‌های استفاده از سایبان را بیان خواهیم کرد و درباره دلایل و مزایای استفاده از سایبان به‌صورت کلی و درباره هریک از انواع کاربرد آن، سخن خواهیم گفت. درصورتی‌که نیاز به خرید و سفارش سایبان دارید، بهتر است در ادامه این مقاله همراه ما باشید. امید است بتوانید با خواندن نکات ذکر شده در این محتوا و در ادامه، بتوانید اطلاعات موردنیاز را کسب کرده و در نهایت برای خرید خود، بهترین اقدام ممکن را انجام دهید. انتخابی که برای شما مزایای بسیاری داشته باشد و بتواند خواسته‌تان از خرید سایبان را به‌خوبی تأمین کند.


قیمت سایبان

سایبان + قیمت + قابلیت ها

در اولین قدم و برای خرید هر محصولی لازم است تا قابلیت‌های مختلف آن را موردبحث و بررسی قرار دهیم. در یک مرکز خرید سایبان دستی و برقی نیز برای خرید و فروش سایبان این موارد در نظر گرفته شده و به این ترتیب، سایبان موردنظر انتخاب و خریداری می‌شود. برخی از قابلیت‌های مشترک در بین تمامی انواع سایبان عبارت‌اند از:


سایبان برقی

مزایا و دلایل استفاده از انواع مختلف سایبان

علاوه بر تمامی نکاتی که درباره قابلیت‌های سایبان تا به اینجا ذکر شدند، این محصولات مزایایی را نیز در استفاده دارند. مواردی که خود سبب استفاده از این محصول شده و استقبال از سایبان را در مرکز خرید سایبان دستی و برقی به وجود می‌آورد. در ادامه برخی از این مزایا را خواهید خواند:


خرید سایبان

دسته‌بندی انواع کلی سایبان بر اساس کارکرد

سایبان‌ها به‌صورت کلی در دسته‌بندی‌های بسیار مختلف و متنوعی قرار می‌گیرند. بر اساس هر ویژگی سایبان می‌توان آن را در یک دسته‌بندی جای داد. اولین دسته‌بندی و مهم‌ترین آن که اصل و پایه دیگر دسته‌بندی‌های این محصول نیز است، بر اساس عملکرد شکل می‌گیرد. انواع مختلف سایبان موجود در مرکز خرید سایبان دستی و برقی را می‌توان بر اساس عملکردی که دارند، به 7 دسته کلی تقسیم‌بندی کرد. این 7 دسته عبارت است از:

 1. سایبان ثابت: همان‌طور که از نام این مدل از سایبان پیدا است، ثابت بوده و پس از نصب قابلیت تغییر و تحرک را ندارد. در اصل می‌توان گفت که انواع سایبان ثابت پس از اجرا و نصب دیگر قابلیت باز و بسته شدن نداشته و به این ترتیب بر جای قرار گرفته ثابت می‌شوند. این سایبان نیز مانند تمام مدل‌ها دیگر سایبان دارای انواع و اقسام مختلفی هستند که یکی از بارزترین این موارد، سایبان پارکینگ است. البته سایبان کولر، استادیوم، باشگاه، باربیکیو و گلخانه نیز از نمونه‌های بارز دیگر این مدل از سایبان هستند.
 2. سایبان متحرک: دیگر مدلی از سایبان که دقیقاً نقطه مقابل سایبان ثابت قرار می‌گیرد، انواع سایبان متحرک است. معمولاً این مدل از سایبان کاربرد و استفاده بیشتری داشته و برای اهداف مختلف‌تری مورداستفاده قرار می‌گیرد. پس از نصب این سایبان، به‌راحتی می‌توان در آن تغییر وضعیت و حالت را ایجاد کرد و از همین رو سایبان متحرک نامیده می‌شوند. دو دسته اصلی این سایبان در مرکز خرید سایبان دستی و برقی، سایبان متحرک دستی و سایبان متحرک برقی بوده که در ادامه درباره آن‌ها بیشتر سخن خواهیم گفت.
 3. سایبان قابل‌حمل: از انواع دیگر سایبان، می‌توان به سایبان‌های قابل‌حمل اشاره کرد که مدل‌هایی انعطاف‌پذیر و پرکاربرد در دنیای مدرن هستند. این انواع سایبان بر اساس قابل‌حمل بودن خود دسته‌بندی شده‌اند و همان‌طور که از نام آن‌ها مشخص است، قابلیت جابه‌جایی داشته و می‌توان آن‌ها را برای استفاده در محیط‌های مختلف حمل‌ونقل کرد و به‌راحتی جابه‌جا نمود. اگر به دنبال استفاده از سایبانی برای محیط‌های مختلف هستید که با خود آن را به نقل‌مکان بدهید، استفاده از این مدل سایبان می‌تواند برای شما انتخاب خوب و مناسبی باشد.
 4. سایبان فول باکس: سایبان فول باکس مدل دیگری از انواع سایبان بوده که در حالت بسته و جمع شده هیچ محیط و فضایی را اشغال نمی‌کند. این محصول، به‌صورت یک‌طرفه بوده و بر روی دیوار یا پایه‌ای مشخص نصب می‌شود. استفاده از آن را در محیط‌های مختلف و متنوعی می‌توان مشاهده کرد. منزل، باغ، ویلا، رستوران، مغازه یا فروشگاه برخی از این موارد هستند که برای استفاده از این مدل سایبان و خرید آن از مرکز خرید سایبان دستی و برقی مناسب هستند.
 5. سایبان پوششی: سایبان پوششی مدل دیگری از انواع سایبان موجود در بازار بوده که می‌توان آن را نوعی دکوراتیو دانست. در واقع از این مدل سایبان در تبلیغات سازمان‌ها و دیگر ارگان‌ها استفاده می‌شود و با استفاده از آن می‌توان زیبایی را برای محیط به ارمغان آورد. در واقع استفاده از این مدل سایبان به‌عنوان جلوگیری از چیزی نبوده و هدف مهم استفاده از آن در تزئین و زیباسازی محیط است. این محصول نیز در انواع و اقسام مختلفی کاربرد دارد که هرکدام می‌تواند از جنس‌های مختلف و متفاوتی ساخته شده باشند. پارچه، آلومینیوم، پلی کربنات و فایبرگلاس برخی از این موارد هستند.

سایبان برقی

استفاده از انواع سایبان پوششی برای تبلیغات

 1. سایبان کالسکه‌ای: از دیگر انواع سایبان تولید شده، سایبان‌های کالسکه‌ای هستند. این مدل از سایبان معمولاً برای فروشگاه‌ها و مغازه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد و هدف استفاده از آن سالم و تازه ماندن مواد داخل مغازه است. معمولاً این سایبان‌ها را می‌تواند جلوی مغازه‌های دارای ویترین یا میوه و سبزی فروشی مشاهده کنید. سایبان کالسکه‌ای در مدل‌های مختلف ثابت و متحرک تولید می‌شود و از قدیمی‌ترین انواع سایبان موجود در بازار است. ضمن اینکه کاربری این مدل سایبان را می‌توان از دستی به ماشینی و مکانیزه تغییر داد.
 2. سایبان تاشو: آخرین مدل از سایبان که در این دسته‌بندی به آن خواهیم پرداخت، انواع سایبان تاشو هستند. سایبان‌های تاشو یا همان جمع‌شدنی را با توجه به شرایط موجود جوی و نور آفتاب می‌توان استفاده کرد. این مدل از سایبان قابلیت جمع شدن و باز شدن داشته و به این ترتیب برای روف گاردن و ورودی ساختمان انتخاب خوبی خواهد بود. به این ترتیب که در زمان تابش نور آفتاب یا بارش باران و برف از آن استفاده کرده و در حالت باز قرار می‌گیرند. زمانی که جو هوا باثبات می‌شود، می‌توان آن را تا کرد و نیازی به استفاده از آن نخواهد بود. این انواع سایبان را می‌توان در دو مدل دستی و مکانیزه (ماشینی) به مرکز خرید سایبان دستی و برقی سفارش داد.

نصب سایبان

انواع سایبان از نظر کاربرد و هدف استفاده

از دیگر دسته‌بندی‌هایی که از سایبان در بازار وجود دارد، دسته‌بندی بر اساس نوع کاربرد و هدف استفاده است. هدف استفاده از هر محصولی در زمان خرید و پیش از آن باید مشخص باشد تا بتوان بر این اساس خرید خوب و مناسبی را صورت داد. از همین رو درصورتی‌که می‌خواهید خرید سایبان را از مرکز خرید سایبان دستی و برقی داشته باشید، پیش از هر چیزی دراین‌باره از تصمیم خود مطمئن شوید. پس از آن می‌توانید با خواندن ادامه این مقاله از کاربرد خود مطمئن شده و خرید مناسبی را در پیش بگیرید.

 1. سایبان ماشین: یکی از اصلی‌ترین کاربردهای استفاده از سایبان که حتماً تا به حال با آن روبه‌رو شده‌اید، استفاده برای ماشین است. در حیاط یا محیط پارکینگ، استفاده از سایبان سبب می‌شود تا از آسیب به ماشین جلوگیری شده و ماشین در برابر تابش نور آفتاب و باد و باران محفوظ بماند. به این ترتیب ماشین برای مدت زمان طولانی‌تری تمیز خواهد ماند و زیبایی و سالم ماندن بیشتری را به تبع تجربه خواهد کرد.
 2. سایبان استخر: کاربرد دیگری که از انواع سایبان به وجود می‌آید، برای پوشاندن محیط استخر و آب آن است. در محیط‌های سر باز باغ مانند، معمولاً استخرها نیاز به پوشیده شدن دارند تا بتوان با خیال آسوده از آن استفاده کرد. به این ترتیب و با قرار گرفتن سایبان بر روی استخر، محیط استخر از هرگونه آلودگی حفظ شده و آب آن برای مدت طولانی‌تری تمیز باقی می‌ماند. ضمن اینکه از ورود و ریختن برگ در آب جلوگیری شده و جلوی دید سایر ساختمان‌های بلند به داخل استخر نیز گرفته می‌شود.

سایبان ماشین
 1. سایبان مغازه و فروشگاه: حتماً بارها و بارها بر روی مغازه‌ها و فروشگاه‌های مختلف استفاده از سایبان را مشاهده کرده‌اید. فروشگاه‌ها و خصوصاً مغازه‌هایی که اجناس خود را در ویترین قرار می‌دهند، برای جلوگیری از خراب شدن محصولات موجود در ویترین نیاز دارند تا سایبان مناسبی را استفاده کنند. انواع مختلفی از سایبان را می‌توان برای استفاده در مغازه و فروشگاه به کار برد که سایبان پوششی، فول باکس و کالسکه‌ای برخی از انواع آن هستند.
 2. سایبان تراس و بالکن: اگر می‌خواهید که بر روی تراس و بالکن منزل خود فضایی بدون نور و حفاظت‌شده در برابر باران و برف را ایجاد کنید، استفاده از سایبان می‌تواند به شما کمک کند. به‌منظور استفاده از سایبان در این محیط‌ها، می‌توان انواع مختلفی را به کار برد. انواع سایبان متحرک و تاشو از بهترین مدل‌های استفاده شده در تراس و بالکن هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان در زمان لازم آن را جمع کرده و بدون استفاده از آن نیز از تراس و بالکن لذت برد.
 3. سایبان حیاط: اگر به دنبال آن هستید که در حیاط منزل یا باغ خود، فضایی را به دور از آفتاب و برای استراحت مهیا کنید، استفاده از سایبان می‌تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. معمولاً در این فضا از انواع سایبان چتری استفاده می‌شود و به این ترتیب محیطی برای استراحت یا قرار گرفتن میز برای ناهار خوردن و کتاب خواندن و موارد دیگر فراهم می‎شود. با استفاده از سایبان‌های متحرک و قابل‌جابه‌جایی و همچنین تاشو، می‌توان محیط مناسبی را برای استراحت فراهم کرد و در صورت عدم نیاز به استفاده از سایبان آن را جمع کرد.
 4. سایبان پنجره: اگر می‌خواهید پنجره اتاق خود را از نور محفوظ بدارید و از شر آفتاب صبحگاهی آن هم در فصول گرم سال خلاص شوید، استفاده از سایبان برای شما نیز کاربردی خواهد بود. این موضوع سبب می‌شود تا نور به شکل مستقیم به داخل خانه نتابد و فرش و مبل قرار گرفته در معرض نور مستقیم آفتاب، طول عمر بیشتری را تجربه کنند. برای این منظور به‌طور معمول از سایبان کالسکه‌ای استفاده شده و نیاز مخاطب فراهم آورده می‌شود.
 5. سایبان پاسیو: سایبان پاسیو به‌منظور استفاده بهتر و مناسب‌تر از محیط پاسیو کاربرد دارد. برای آن که بتوان از محیط پاسیو استفاده مناسبی را داشت، می‌توان از انواع سایبان متحرک یا ثابت استفاده کرد. البته به‌طور معمول در این کاربرد، انواع سایبان فول باکس انتخاب بهتری بوده و قابلیت‌های بیشتری را برای استفاده از پاسیو ایجاد می‌کنند. به این ترتیب می‌توانید از پاسیوی خود به‌عنوان یک گلخانه یا محلی برای پرورش حیوانات و پرندگان استفاده کنید و از آن بهره و استفاده کافی را ببرید.

سایبان پارکینگ

انواع سایبان بر اساس نوع عملکرد و تحرک

علاوه بر تمامی مواردی که تا به اینجا ذکر شدند، سایبان‌ها بر اساس نوع تحرک خود نیز دسته‌بندی‌های مختلفی را دارند. در واقع این دسته‌بندی برای سایبان‌های متحرک بوده و طبق مدلی که تحرک سایبان صورت می‌گیرد، دسته‌بندی می‌شوند. این دسته‌بندی در قالب سایبان برقی و دستی است که همان‌طور که از نام هریک مشخص است، تحرک آن‌ها به شکل مختلفی است. در ادامه درباره کارکرد این سایبان‌ها و تفاوت ساختاری آن‌ها با یکدیگر نکاتی را بیان خواهیم کرد.

استفاده از انواع سایبان متحرک در مدل‌های دستی و برقی

 1. سایبان دستی: همان‌طور که از نام این محصول پیدا است، جابه‌جا کردن این مدل از سایبان با استفاده نیروی دست صورت می‌گیرد. هندل و گیربکس موجود در ساختار این سایبان کمک می‌کنند تا سایبان جابه‌جا شده و تحرک آن صورت گیرد. در این مدل از سایبان، قلاب‌های لنگ وجود داشته که با جا گرفتن در جای خود، به سمت چپ و راست چرخانده می‌شوند. به این ترتیب غلتکی که در ساختار سایبان وجود دارد، این قلاب‌ها را چرخانده و موجب باز و بسته شدن سایبان متحرک دستی می‌شود. البته لازم به ذکر است که هرچه این سایبان بزرگ‌تر باشد، نیاز به نیروی بیشتری برای جابه‌جایی و باز و بسته کردن آن وجود دارد. این موضوع می‌تواند استفاده از سایبان متحرک را برای محیط‌های بزرگ سخت و دشوار کند.
 2. سایبان برقی: سایبان‌های برقی در مقابل سایبان دستی قرار دارند. محصولاتی که با استفاده از نیروی برق تحرک داشته و قاعدتاً مزایای بیشتری را نسبت به انواع سایبان دستی دارند. البته این محصولات، قیمت بیشتری را نیز نسبت به آن‌ها داشته و به‌وسیله موتور و ریموت تحرک پیدا کرده و کنترل می‌شوند. برای استفاده از سایبان برقی، برخلاف انواع سایبان دستی تنها لازم است که یک دکمه را فشار دهید. سایبان خودبه‌خود باز و بسته شده و نیازی به نیروی دست شما نخواهد داشت. انواع سایبان برقی کاربردهای فراوان و بسیاری داشته و در قالب‌های متفاوتی تولید می‌شود. به همین منظور در ادامه درباره این محصول اطلاعات بیشتری را در اختیار خواهیم گذاشت.

سایبان حیاط

استفاده از سایبان برقی و انواع مختلف آن

همان‌طور که گفته شد، سایبان برقی نیز مانند تمامی مدل‌های دیگر سایبان در انواع و اقسام مدل‌های مختلفی تولید می‌شود. این سایبان با استفاده از تجهیزات خاص قرار گرفته بر روی آن، با کنترل از راه دور باز و بسته می‌شود. جک و لولا و یراق‌آلات دیگر برای استفاده این محصول بر روی یکدیگر قرار گرفته و سایبان برقی را تشکیل می‌دهند. انواع مختلف سایبان برقی در بازار وجود دارد که تمامی آن‌ها در هر مرکز خرید سایبان دستی و برقی قابل سفارش و تولید است. برخی از مدل‌های سایبان برقی موجود در بازار عبارت‌اند از:

 1. سایبان چتری: سایبان‌های چتری از انواع سایبان‌هایی هستند که قابلیت‌های بالایی را دارند. این مدل از سایبان می‌تواند در قالب‌های ثابت یا متحرک تولید شده و برای کاربردهای بسیاری مورداستفاده قرار گیرد. معمولاً در استفاده برای حیاط و محیط باغ، از انواع مختلف سایبان چتری استفاده می‌شود که مدل‌های متحرک آن در قالب سایبان‌های برقی، انتخاب‌های بهتر و مناسب‌تری هستند.
 2. سایبان برقی بازویی: سایبان بازویی یا همان سایبان فنری از دیگر انواع سایبان برقی بوده که قابلیت‌های بسیاری را دارد. بر روی این سایبان مدرن، امکان نصب و برقراری موتور توبلار وجود داشته که قابلیت‌های این سایبان را افزایش می‌دهد.

سایبان خودرویی

انواع سایبان از نظر جنس استفاده شده در بدنه آن

سایبان‌ها بر اساس جنس استفاده شده در بدنه آن‌ها نیز به دسته‌بندی‌های مختلف تقسیم می‌شوند. دسته‌بندی‌هایی که می‌تواند تعیین‌کننده کیفیت و دوام این محصولات باشد. درصورتی‌که به دنبال خرید سایبان از یک مرکز خرید سایبان دستی و برقی هستید، لازم است تا جنس موردنظر خود را پیش از خرید انتخاب نمایید. جنس مورداستفاده در بدنه سایبان، می‌تواند تعیین‌کننده قابلیت‌های آن باشد و حتی بر روی تحرک سایبان نیز تأثیراتی را داشته باشد. برخی از جنس‌های به‌کاررفته در بدنه سایبان‌های مختلف عبارت‌اند از:

 1. سایبان آهنی
 2. سایبان آلومینیومی
 3. سایبان چوبی
 4. سایبان پلاستیکی

هریک از جنس‌های مطرح‌شده برای سایبان‌های مختلف، مزایا و معایب خاص خود را دارد. سایبان‌های آهنی سایبان‌های بادوامی هستند که ممکن است در طول زمان زنگ بزنند و از بین بروند. همچنین وزن بسیاری داشته و آن‌ها را تنها در حالت ثابت یا متحرک برقی می‌توان استفاده کرد. سایبان‌های آلومینیومی سبک وزن‌تر بوده و قابلیت‌های بیشتری دارند. هرچند که ممکن است دوام و طول عمر سایبان‌های آهنی را نداشته باشند. انواع سایبان چوبی برای استفاده تزئینی و در حیاط و باغ بسیار مناسب هستند. البته وزن سنگینی داشته و معمولاً نیز گران‌قیمت‌تر از دیگر انواع سایبان درمی‌آیند. در نهایت نیز سایبان‌های پلاستیکی هستند که وزن کمی داشته و قابلیت جابه‌جایی خوبی را دارند اما معمولاً دوام و طول عمر کمی نیز در کنار آن خواهد بود.


سایبان مغازه

انواع روکش به‌کاررفته در سایبان

نکته‌ دیگری که می‌تواند در تولید سایبان تأثیرگذار باشد، جنس به‌کاررفته برای روکش و پارچه بر روی سایبان است. این روکش ممکن است از جنس‌های مختلف و متفاوتی تولید شود که هرکدام برای کاربردهای مشخصی مفید هستند. برخی از انواع روکش استفاده شده در سایبان‌های مختلف را در ادامه خواهید خواند:

 1. روکش pvc
 2. روکش نانو
 3. روکش چادر آکریلیک
 4. روکش سایبان فلزی
 5. روکش سایبان فایبرگلاس

سایبان چتری

عوامل تأثیرگذار در تعیین قیمت انواع مختلف سایبان

اگر به دنبال خرید سایبان هستید و می‌خواهید از یک مرکز خرید سایبان دستی و برقی، آن را تهیه نمایید، باید به عوامل تأثیرگذار در قیمت تمام شده محصول دقت لازم را داشته باشید. عوامل بسیاری می‌توانند این قیمت را دستخوش تغییرات کنند که شما پیش از خرید خود و با داشتن اطلاعاتی دراین‌باره می‌توانید این عوامل را شناسایی کرده و با توجه به نیاز خود و هزینه ممکن، خریداری مناسبی را خواهید داشت. این عوامل تأثیرگذار عبارت‌اند از:

 1. مدل چادر
 2. دستی یا برقی بودن آن
 3. اندازه سایبان
 4. محل نصب سایبان
 5. لوازم جانبی سایبان

سایبان فروشگاهی

اگر تا به اینجای مقاله همراه ما بوده باشید، اکنون درباره انواع و اقسام سایبان‌های موجود در بازار اطلاعات کامل و جامعی را کسب کرده‌اید. اطلاعاتی که با استفاده از آن، خواهید توانست خرید خوبی را از هر مرکز خرید سایبان دستی و برقی داشته باشید و در نهایت رضایت خاطر کافی را از خرید محصول خود به ارمغان آورید. در این مقاله سعی کردیم تا تمامی نکات لازم را دراین‌باره بیان کرده و از انواع سایبان در دسته‌بندی‌های مختلف و متفاوت سخن بگوییم. امید است با خواندن این مقاله توانسته باشید اطلاعات لازم را کسب کرده و به شکل مفیدی از این اطلاعات بهره ببرید.


سایبان دستی
سایبان جلوی مرکز خرید
سایبان طرح دار
نصب و اجرا و ساخت سایبان

سرویس ها


چه چیزی نیاز دارید ؟


Call Now Buttonسفارش محصولات : 09126788378