رعدجوش


قیمت درب و پنجره upvc


درب‌ها و پنجره‌ها دریچه‌های ورود و خروج یک ساختمان هستند. عملکرد این اجزا را می‌توان به چشم‌ها تشبیه کرد؛ بنابراین انتخاب درب و پنجره مناسب برای ساختمان اهمیت زیادی دارد. در سال‌های اخیر انواع مختلفی از درها و پنجره‌ها وارد بازار شده‌اند. یکی از آشناترین انواع این مصالح درب و پنجره دوجداره upvc است. در این مقاله در مورد جنس، کیفیت، مزیت‌ها و قیمت درب‌ و پنجره‌ دوجداره یو پی وی سی توضیحات کاملی داده‌ایم.


درب و پنجره upvc

یو پی وی سی چیست؟

هنگام خرید درب و پنجره‌ها باید در مورد جنس، متریال و سبک آن‌ها تصمیم بگیرید‌. بنابراین اگر انتخاب شما پنجره‌های یو پی وی سی باشد، باید بدانید درب و پنجره یو پی وی سی چیست؟ از چه ساخته شده و چطور کیفیتی دارد؟

یو پی وی سی یک پلیمر شیمیایی است که از ترکیب چند عنصر مختلف ساخته می‌شود. به این پلیمر اصطلاحاً پلی وینیل کلرید پلاستیکی نشده می‌گویند. این ماده در نتیجه پیوند ترکیب پلی‌وینیل با اتم‌های کلر ساخته می‌شود. یو پی وی سی در واقع همان پی‌وی‌سی است با این تفاوت که فشرده نشده و خاصیت پلاستیکی ندارد. ترکیب حاصل ویژگی‌های خاصی دارد از جمله اینکه:

این ویژگی‌ها از پلی‌وینیل‌کلر یا همان UPVC یک ماده محبوب ساخته است. از این ترکیب علاوه بر درب و پنجره در جاهای دیگر ساختمان هم استفاده می‌شود. به‌عنوان مثال در لوله‌کشی و زهکشی ساختمان‌ها جایگزین ایده‌الی برای چدن است. در ساخت ناودان‌ها، کانال شوتینگ زباله، لوله‌های انتقال آب و ... هم از یو پی ‌وی سی استفاده می‌شود.


قیمت درب و پنجره upvc

قیمت درب و پنجره یو پی وی سی

تا چند سال گذشته غالباً درب و پنجره‌ها را از آلومینیوم فولاد و چوب می‌ساختند. درب و پنجره‌های قدیمی معمولاً سنگین بودند و هرکدام چند صد کیلو وزن داشتند، دچار پوسیدگی می‌شدند و هر چند وقت یک‌بار نیاز به تعمیر داشتند و عیب‌هایی از این دست داشتند. تا اینکه درب و پنجره‌های یو پی وی سی وارد بازار شده‌اند. ترکیبی که در مقایسه با چوب و فولاد شگفت‌انگیز به نظر می‌رسید. برای سفارش و اطلاع از نوع ساختار و قیمت فروش درب و پنجره upvc تماس بگیرید. امروزه دیگر کسی به سراغ درب و پنجره آلومینیوم و فولاد نمی‌رود. قاب درب‌ها و پنجره‌های دوجداره یو‌پی‌وی سی از پلی‌وینیل کلر ساخته شده است. عنصری که هم وزن کمی دارد و هم دچار خوردگی و پوسیدگی نمی‌شود؛ بنابراین در و پنجره‌های دوجداره جدید عمر و ماندگاری بالایی دارند و هزینه نگه‌داری از آن‌ها ناچیز است. نقطه قوت پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی تنها جنس آن‌ها نیست. این درب و پنجره‌ها ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که باید هنگام خرید از آن‌ها مطلع باشید.


خرید درب و پنجره upvc

ویژگی‌های درب و پنجره دوجداره یوپی‌وی‌سی

درب و پنجره‌های دوجداره از شیشه‌های دولایه ساخته شده‌اند. قاب این پنجره‌ها می‌تواند از جنس فولاد، چوب یا آلومینیوم باشد اما هنگامی که قاب را از جنس پروفیل یوپی‌وی‌سی می‌سازند، درب و پنجره دوجداره یوپی‌وی‌سی تولید می‌شود. هرکدام از قسمت‌های این نوع درب و پنجره باعث فراهم آمدن بخشی از کیفیت آن می‌شود؛ به‌عنوان مثال شیشه‌های دوجداره آن یک عایق صوتی فراهم می‌کند. درحالی‌که کاربرد یوپی‌وی‌سی در چهارچوب‌ها به تولید یک پنجره محکم و درعین‌حال سبک منجر می‌شود. در تشریح کیفیت درب و پنجره‌های دوجداره یوپی‌وی‌سی می‌توان موارد زیر را برشمرد:

پروفیل به‌کاررفته در این‌ پنجره‌ها به سبب ویژگی‌های شیمیایی خود ثبات زیادی دارد. حتماً می‌دانید که درها و پنجره‌های آهنی پس از مدتی پوسته پوسته می‌شدند. درحالی‌که ماده سازنده درب و پنجره یوپی‌وی‌سی با اکسیژن هوا وارد واکنش نمی‌شود. بنابراین این پنجره‌ها هم استحکام و پایداری زیادی دارند. بنابراین نیازی نیست هرچندوقت یک‌بار سطل رنگ دستتان بگیرید و پنجره‌ها را رنگ‌کاری کنید.

یکی دیگر از ویژگی‌های درب و پنجره دوجداره یو‌پی‌وی‌سی سبک‌وزن بودن آن‌هاست. این خاصیت نیز به پروفیل آن یعنی پلی وینیل کلرید مربوط می‌شود. البته انواع متفاوتی از این پروفیل در کارخانه‌ها وجود دارند. سازندگان درب و پنجره تفاوت انواع پروفیل یوپی‌وی‌سی را به‌خوبی می‌دانند. به هرحال یک ویژگی مشترک همه انواع پروفیل‌ها وزن پایین آن‌هاست. یک چهارچوب یوپی‌وی‌سی وزن خیلی کمتری نسبت به چهارچوب‌های چوبی یا آهنی دارد. همین ویژگی به تنهایی امتیاز بالایی برای این محصولات محسوب می‌شود. البته در مقدار وزن پنجره‌ها نوع شیشه و تعداد جداره‌های آن نیز مؤثر است. به هرحال یک پنجره یوپی‌وی‌سی حتی اگر از شیشه سه‌جداره ساخته شود نسبت به پنجره‌های بولادی یا چوبی وزن کمتری دارد.

پنجره‌های دوجداره یوپی‌وی‌سی از شیشه‌های چند لایه ساخته شده‌اند. طبیعتاً با وجود یک یا چند لایه اضافی نوعی عایق صوتی ایجاد می‌شود؛ بنابراین یکی دیگر از مشخصات پنجره‌های دوجداره یوپی‌وی‌سی عملکرد آن‌ها به‌عنوان عایق صوتی است. از این پنجره‌ها صداها به‌صورت ضعیف‌تر منتقل می‌شوند. این ویژگی به‌ویژه مناسب محله‌های شلوغ و پرسروصداست. اگر نزدیک به خیابان اصلی زندگی می‌کنید بدون تعلل پنجره‌های دوجداره یا حتی سه‌جداره به کار ببرید. پنجره‌های سه‌جداره کاهش بیشتری در میزان صدا اعمال می‌کنند. دقت کنید در انتخاب تعداد لایه‌ها باید به وزن پنجره و قطر دیوار، کشش ساختمان و ارتفاع آن دقت کنید. اگرچه پنجره‌های سه‌جداره حفاظت بیشتری ایجاد می‌کنند اما وزن بیشتری هم دارند، پس مناسب نصب در داخل هر دیواری نیستند.

بنابراین شیشه‌های چندلایه و پروفیل سبک پنجره‌هایی با مشخصات فوق به وجود می‌آورند. در ادامه موضوع تعویض پنجره‌های قدیمی با درب و پنجره دوجداره Upvc را بررسی می‌کنیم.


در دوجداره

تعویض پنجره‌های قدیمی با پنجره دوجداره یوپی‌وی‌سی

اگر بخواهیم برای اولین بار روی دیوارها پنجره نصب کنیم مسلماً پنجره‌های یوپی‌وی‌سی را انتخاب می‌کنیم‌. ولی افراد زیادی هستند که قصد بازسازی خانه یا تعویض درب و پنجره‌های آن را دارند. این افراد برای خرید درب و پنجره به‌دقت بیشتری نیاز دارند. برای تعویض درب و پنجره‌های قدیمی با پنجره‌های جدید باید چندین نکته را در نظر گرفت. اول اینکه دیوارهای ساختمان باید پتانسیل لازم برای تخریب بافت و نصب چهارچوب جدید را داشته باشند. بنابراین اولین قدم بررسی بافت دیوارها، قطر آن‌ها و ظرفیتشان است. برای تعویض درب و پنجره‌های قدیمی ابتدا دیوار دورتادور چهارچوب را تخریب می‌کنند. سپس پنجره‌ها را خارج می‌سازند، بعد چهارچوب جدید را در قاب پنجره قرار می‌دهند.


نصب درب و پنجره upvc

مزیت‌های درب و پنجره دوجداره upvc

هنگام انتخاب یک محصول، باید دلایل کافی برای انتخابتان داشته باشید. انتخاب مصالح برای ساختمان نیز به همین منوال است. ابتدا باید بدانید آن محصول چه مزیت‌هایی دارد. این مزیت‌ها باعث می‌شوند محصولات دیگر را انتخاب نکنید پس اهمیت زیادی دارند. هنگام انتخاب درب و پنجره دوجداره باید مزیت‌های آن‌ها را بشناسید. به این ترتیب راحت‌تر انتخاب می‌کنید. درب و پنجره‌های دوجداره upvc مزیت‌های زیادی دارند که مهم‌ترین آن‌ها به این صورت است:

نمای ظاهری یک ساختمان تحت تأثیر درها و پنجره‌های آن قرار می‌گیرد. هرچه درها و پنجره‌ها زیباتر باشند، ساختمان در منطقه درخشش بیشتری خواهد داشت. خوشبختانه درب و پنجره‌های upvc استانداردهای زیبایی را هم دارا هستند. طراحی این پنجره‌ها با استانداردهای روز و متناسب با سلیقه مدرن صورت می‌گیرد. جنس و رنگ پروفیل یو پی وی سی نیز جذابیت کافی را داراست.

همان‌طور که گفتیم چهارچوب ساخته شده از یوپی‌وی‌سی نسبتاً سبک است و وزن کمی دارد. تصور کنید برای تکمیل یک پروژه عظیم همانند برج‌ها چه تعداد پنجره لازم است؟ اگر هریک از این پنجره‌ها وزن بالایی داشته باشد، حمل‌ونقل آن‌ها کار بسیار سختی خواهد بود. این در حالی است که درب و پنجره‌های دوجداره علی‌رغم وزن کم و سبکی استحکام زیادی دارند.

مزیت دیگر پنجره‌های دوجداره upvc این است که روی اکثر دیوارها به‌راحتی نصب می‌شوند. برخی دیوارها قطر کمی دارند، بعضی دیوارها بافت ضعیفی دارند و کشش نصب هر پنجره‌ای را ندارند. بنابراین پنجره‌های فولادی یا چوبی برای نصب روی دیوارها محدودیت‌هایی دارند. پنجره‌های یوپی‌وی‌سی به سبب ساختار شیمیایی خود و وزن سبک این محدودیت را ندارند. این پنجره‌ها قابلیت نصب روی اکثر دیوارها را دارند.

یکی‌ از موارد مهم در انتخاب درب و پنجره توجه به میزان هدر رفت انرژی است. درها و پنجره‌های قدیمی مانع ورود و خروج انرژی نمی‌شدند. برای همین در فصل تابستان گرمای آفتاب وارد خانه می‌شد و در زمستان سرما از طریق درزها به خانه نفوذ می‌کرد. به این ترتیب در تمام فصل‌های سال مقدار زیادی انرژی از طریق درز درها و پنجره‌ها هدر می‌رفت. چراکه در ساخت آن‌ها هیچ استانداردی برای کنترل انرژی‌ها به کار نرفته بود. درب‌ها و پنجره‌های دوجداره دارای این استانداردها هستند یعنی طوری ساخته شده‌اند که مانع انتقال انرژی‌های مختلف می‌شوند. درزهای موجود در چهارچوب‌ها کاملاً پر می‌شوند، شیشه‌ها دو یا چند لایه دارند. بنابراین انتقال انرژی‌های مختلف به حداقل می‌رسد. گرما و سرما به داخل خانه نفوذ نمی‌کند. به این ترتیب این درب و پنجره‌ها هزینه‌های تأمین انرژی را هم بسیار کاهش می‌دهند.

درب و پنجره‌های دوجداره به‌ندرت نیاز به تعمیرات پیدا می‌کنند. رنگ آن‌ها تا سال‌ها ثابت است، دچار زنگ‌زدگی و پوسیدگی نمی‌شوند. علاوه بر این‌ها این مصالح از استحکام زیادی برخوردارند، بنابراین هزینه نگه‌داری از این اجزا کم است. این برای شما بسیار صرفه اقتصادی دارد. یراق‌آلات پنجره‌ها نیز کمتر نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند.

نکته مهم دیگر در مورد درب و پنجره دوجداره upvc نفودناپذیری آن‌ها نسبت به ذرات محیط است. پنجره‌های فولادی قدیمی ذرات گردوغبار محیطی را فیلتر نمی‌کردند. علاوه بر این آب باران و ذرات محیطی دیگر به‌راحتی از درز پنجره‌ها عبور می‌کرد و وارد خانه می‌شد. درها و پنجره‌های دوجداره مانع نفوذ باران، ریزگردها و ذرات غبارآلود به داخل می‌شوند. بنابراین درها و پنجره‌های دوجداره یوپی‌وی‌سی فضای داخل خانه را از آسیب‌های محیطی حفاظت می‌کنند.

پنجره‌های دوجداره عایق خوبی در برابر ورود یا خروج سروصداها هستند. هیچ‌کس مایل نیست تمامی همسایه‌ها صدای مکالمات درون خانه را بشنوند. علاوه بر این سروصداهای بیرونی هم مزاحمت زیادی برای ساکنین خانه ایجاد می‌کنند. با انتخاب یک درب و پنجره استاندارد می‌توانید یک عایق صوتی کارآمد ایجاد کنید. این ویژگی برای ساکنین محله‌های پرسروصدا اهمیت زیادی دارد.


پنجره دوجداره

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های پروفیل پی‌وی‌سی قابلیت بازگشت آن به چرخه تولید است. یو پی وی سی نیز دارای چنین خاصیتی است. این مواد را می‌توان پس از استفاده طولانی مجدداً بازیافت کرد و مورداستفاده قرار داد. بنابراین پی‌وی‌سی نسبت به مواد دیگر آسیب کمتری به محیط‌زیست وارد می‌کند. در مورد سمی بودن یا عدم سمی بودن یو پی وی سی اختلاف‌نظر وجود دارد. برخی محققین این پروفیل را دوستدار سلامت و کاملاً غیررسمی اعلام کرده‌اند. درحالی‌که گروهی معتقدند پلی وینیل کلرید خاصیت سرطان‌زایی دارد و برای سلامت انسان خطرناک است.

علاوه بر این‌ها در و پنجره‌های upvc معمولاً قیمت کمتری نسبت به انواع دیگر پنجره‌ها دارند. همچنین نسبت به حمله موریانه‌ها مقاوم است. همگی این موارد باعث شده تا پنجره یوپی‌وی‌‌سی یک انتخاب ایده‌آل به نظر برسد.

مزیت‌های پنجره‌های دوجداره را شناختیم. اما برای یک خرید مطمئن علاوه بر مزیت‌ها باید معایب محصور را هم بشناسیم. هر محصولی در کنار مزیت‌های خود ممکن است ضعف‌هایی داشته باشد. پنجره‌های یو پی وی سی هم ایراداتی دارند که باید خریدار از آن‌ها مطلع باش. این پنجره‌ها ضد اشتعال نیستند و در برابر حرارت آسیب‌پذیرند. بنابراین هنگام آتش‌سوزی پنجره‌ها هم دچار حریق می‌شوند. ضعف دیگر پنجره‌های یو پی وی سی کهنه شدن رنگ آن‌هاست. چهارچوب پنجره‌ها پس از چندین سال زرد می‌شود یا دست‌کم سفیدی اولیه خود را از دست می‌دهد‌. از طرفی ماده سازنده آن‌ها قابلیت رنگ‌پذیری ندارد.

با معایب و مزیت‌های درب و پنجره‌های دوجداره یوپی‌وی‌سی آشنا شدیم، در ادامه موضوع قیمت درب و پنجره‌های دوجداره یوپی‌وی‌سی را بررسی می‌کنیم.


عکس درب و پنجره upvc

قیمت درب و پنجره‌های دوجداره یوپی‌وی‌سی

نمی‌توان برای همه درب و پنجره‌های یوپی‌وی‌سی قیمت مشخصی تعیین کرد. انواع مختلف پنجره‌های یوپی‌وی‌سی در بازار موجودند که هرکدام قیمت خاص خود را دارند. هرکدام از مدل‌ها با توجه به وزن چهارچوب خود به‌صورت متری قیمت‌گذاری می‌شوند. ممکن است یک مدل پنجره، متری یک میلیون تومان و دیگری متری ششصدهزارتومان قیمت داشته باشد. به‌طور کلی می‌توان گفت عوامل زیر در تعیین قیمت‌ها تأثیرگذار هستند:

هرکدام از این موارد روی قیمت نهایی محصول تأثیر می‌گذارند. برای اینکه از قیمت‌ها اطلاع پیدا کنید ابتدا به‌طور مختصر انواع درب و پنجره یو پی وی سی را معرفی می‌کنیم.


انواع مدل پنجره دوجداره

انواع مدل‌های درب و پنجره دوجداره یو‌پی‌وی‌سی

پنجره دوجداره فیکس: ساده‌ترین مدل پنجره مدل ثابت آن است. در این مدل هیچ‌یک از لنگه‌های پنجره باز یا تا نمی‌شوند. قاب پنجره روی چهارچوب موردنظر فیکس می‌شود. قیمت این مدل بسته به جنس پروفیل از هر متر ششصدهزارتومان شروع می‌شود.

پنجره دوجداره کشویی تک حالت: در این مدل لنگه‌های پنجره فیکس نیستند و قابلیت تحرک دارند. اما مدل باز شدن آن‌ها فقط به یک صورت است. اگر یک لنگه از پنجره باز شود به آن پنجره کشویی یک لنگه تاشو می‌گویند. در مدل دیگر هر دو سمت پنجره باز و بسته می‌شوند. مسلماً قیمت این مدل بالاترداز مدل فیکس آن است چراکه یراق‌آلات بیشتری در ساخت آن به‌کاررفته. به‌طور کلی قیمت‌ها در بازار ایران دارای نوسان هستند. تنها به‌صورت تقریبی می‌توان گفت قیمت این مدل از هر متر حدود یک میلیون تومان و بیشتر شروع می‌شود.

پنجره دوجداره کشویی دو حالت: این مدل کمی پیچیده‌تر از قبلی است. در این مدل پنجره لنگه آن به دو صورت مختلف باز و بسته می‌شود. مثلاً هم به‌صورت کشویی و هم به‌صورت کتابی قابلیت تحرک دارند. در بعضی تنها یک لنگه از پنجره باز و بسته می‌شود. در مدل‌های دیگر هردو لنگه پنجره به دو حالت مختلف قابلیت تحرک دارند. قیمت این مدل بالاتر از مدل‌هایی است که تاکنون گفتیم.

پنجره سایه‌بانی: باز شدن این مدل پنجره‌ها به‌صورت عمودی و با زاویه مایل است. به سبب تشابه این مدل باز شدن به سایبان آن را پنجره سایبانی می‌نامند. تا چند سال گذشته از این مدل پنجره در کشورهای اروپایی بیشتر استفاده می‌شد. اکنون کاربرد مدل سایبانی در کشور ما نیز رایج شده است. پنجره دوجداره سایبانی مناسب فضاهای کوچک‌تر است. به‌طور معمول در حمام، سرویس بهداشتی، راهرو‌ها و راه‌پله‌ها از این مدل پنجره استفاده می‌شود.

پنجره آکاردئونی: همان‌طور که از اسم این مدل برمی‌آید، این پنجره شبیه یک آکاردئون است. قطعات پنجره مانند صفحه‌های آکاردئون روی هم تا می‌شوند. پنجره دوجداره آکاردئونی مناسب فضاهای بزرگ است.

پنجره دوجداره فولکس واگنی: شاید تابه‌حال چنین پنجره‌هایی را در داخل ویلاها دیده باشید. این مدل پنجره متناسب فضاهای بزرگ و خانه‌های ویلایی است. در واقع این پنجره‌ها عملکرد درمانند دارند و راه ورود و خروج ساختمان محسوب می‌شوند. این درها با یک زاویه کوچک و به‌صورت سه قسمتی باز می‌شوند، درست مانند درهای اتومبیل‌های قدیمی. به سبب مدل باز شدن یراق‌آلات موجود در این درها بیشتر است. بنابراین این پنجره‌ها نسبت به مدل‌های دیگر قیمت بیشتری دارند.

پنجره یو پی وی سی کلنگی: این مدل پنجره مشابه پنجره سایبانی است. تفاوت مدل کلنگی با مدل سایبانی در زاویه باز شدن آن‌هاست. معمولاً مدل کلنگی با زاویه محدودتری باز می‌شود. زاویه باز شدن این مدل غالباً کمتر از چهل‌وپنج درجه است. درحالی‌که پنجره‌های سایبانی محدودیت زاویه‌ای ندارند.


پنجره دوجداره حفاظ دار

یکی‌دیگر از مواردی که در تعیین قیمت پنجره‌ها نقش دارد، وجود یا عدم وجود کتیبه و تعداد کتیبه‌ها بر روی آن‌هاست. کتیبه‌ها شیشه‌های پنجره‌ را به چند قسمت تقسیم می‌کنند. به این ترتیب قسمتی که باز می‌شود استحکام بیشتری دارد. وجود کتیبه‌ها امنیت ساختمان را نیز بالا می‌برد. مسلماً پنجره‌های دارای کتیبه قیمت بیشتری دارند. کتیبه‌ها استحکام بیشتری به پنجره می‌بخشند. همچنین نوع و اندازه یراق‌آلات به مدل پنجره بستگی دارد. برخی از درها و پنجره‌ها نیز دارای حالت‌های اتوماتیک، نیمه اتوماتبک و دستی هستند. امروزه پنجره‌های سه‌جداره یو پی وی سی نیز وارد بازار شده‌اند. این پنجره‌ها شیشه‌های محکم‌تری دارند، وزنشان بیشتر است و بر روی دیوارهای نازک قابل‌نصب نیستند. در عوض پنجره‌های سه‌جداره عایق صوتی و گرمایی بهتری محسوب می‌شوند.


کدام پنجره دوجداره بهتر است

خرید درب و پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی

اینکه کدام یک از مدل‌های پنجره دوجداره مناسب کار شماست به پروژه شما بستگی دارد. در انتخاب مدل پنجره باید هم به زیبایی و هم تناسب کار دقت کنید. پنجره باید مناسب با قطر دیوارها انتخاب شود. مسکونی یا تجاری بودن ساختمان هم در تعیین مدل پنجره در نظر بگیرید. لازم است در مورد انواع پروفیل‌ها نیز کمی اطلاعات داشته باشید. نوع پروفیل باید متناسب با شرایط آب‌و‌هوایی و میزان رطوبت انتخاب شود. بعضی پروفیل‌ها نسبت به رطوبت یا حرارت زیاد مقاومت بیشتری دارند. بهترین کار این است که پیش از سفارش با چندین مشاور فروش صحبت کنید.

امروزه شرکت‌های زیادی درب و پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی تولید می‌کنند. بعضی از تولیدکنندگان از متریال بی‌کیفیت و نامرغوب در ساخت درب و پنجره‌ها استفاده می‌کنند. دقت کنید از تولیدکنندگان معتبر خرید خود را انجام دهید. سعی کنید برندهای معتبر بازار را بشناسید. می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت‌های معتبر از قیمت درب و پنجره‌های دوجداره یو پی وی سی مطلع شوید.


upvc چیست

کاربرد درب و پنجره‌ دوجداره یو پی وی سی در سال‌های اخیر افزایش یافته است. این پنجره‌ها از یک پلیمر سبک و محکم ساخته می‌شود. پلی وینیل کلرید در واقع همان پی‌ وی سی است که پلاستیک نشده، بنابراین خواص متفاوتی از پلاستیک دارد. از این ترکیب در ساخت لوله‌های انتقال آب و زهکشی نیز استفاده می‌شود. این نوع پنجره‌ها علی‌رغم استحکام زیاد وزن کمی دارند. ضد آب هستند و دچار پوسیدگی نمی‌شوند. مزیت‌های دیگری نیز باعث شده که کاربرد این نوع درب و پنجره افزایش یابد. مدل‌های متفاوتی از درب و پنجره یو پی وی سی تولید می‌شود. قیمت هر متر از این مصالح بسته به مدل، وزن و کیفیت متریال آن متفاوت است. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع دقیق از قیمت درها و پنجره‌های یو پی وی سی با بخش فروش وبسابت‌های معتبر تماس بگیرید.


درب و پنجره دوجداره upvc
طرح پنجره دوجداره

سرویس ها


چه چیزی نیاز دارید ؟


Call Now Buttonسفارش محصولات : 09126788378