درب آکاردئونی بهترین حفاظ درب ضد سرقت آپارتمان

درب آکاردئونی فلزی معمولا توانسته با توجه به ضد سرقت و ایمن بودن، بسیاری از مشکلاتی که قبلا وجود داشته از جمله توپی زنی درب ضد سرقت را از بین ببرد. حفاظ ضد سرقت آکاردئونی می تواند یکی از گزینه های مناسب برای پشت درب آپارتمان ها باشد زیرا این نوع محافظ های آهنی آکاردئونی می توانند باعث بالا بردن امنیت در آپارتمان ها و پارکینگ ها باشند.

حفاظ آکاردئونی فلزی را می توان در مغازه های مختلف و حتی پاساژ ها نیز مورد استفاده قرار داد زیرا در هنگام باز و بسته شدن این درب ها نیاز به فضای بسیار کمی دارند در نتیجه مشکلی برای رفت و آمد مشتریان در محیط های تجاری بوجود نخواهد آمد. درب آکاردئونی آهنی معمولا می تواند برای مکان های عمومی مانند بانک ها نیز بسیار کاربردی باشد زیرا در بانک ها نیز معمولا هم نیاز به درب هایی ضد سرقت و ایمن بوده و هم نیاز است تا فضایی از بانک را این درب ها اشغال نکنند. کاربرد های بسیار زیاد درب حفاظ ضد سرقت آکاردئونی باعث شده که میزان استفاده از این درب ها روز به روز بیشتر شود.

 

درب آکاردئونی

 

شفاف سازی در هزینه پروژه درب آکاردئونی منجر به تصمیم گیری صحیح خواهد شد. ساخت در اکاردئونی هزینه بر است و می بایست از قبل بودجه لازم برای این امر برآورد شود. محاسبه قیمت درب آکاردئونی برای همه سفارش ها یکسان و بر پایه یک فرمول ساده صورت می گیرد. قیمت درب اکاردونی آپارتمان و انواع درب های آکاردئونی کارگاهی و درب پارکینگ همگی بر پایه همین فرمول محاسبه می شود. محاسبه قیمت درب آکاردئونی با این فرمول بسیار ساده است. خدمات اضافی هزینه حمل و غیره به این مقدار افزوده خواهد شد. این فرمول در برگیرنده قیمت ساخت درب و نرده آکاردئونی است. ارتفاع درب از روی قاب را در عرض درب ضرب کرده و عدد حاصل را در قیمت هر متر مربع دوباره ضرب کنید. به این ترتیب: فرمول محاسبه قیمت درب آکاردئونی : ارتفاع درب *عرض درب* قیمت هر مترمربع

درب‌های آکاردئونی تاریخچه‌ای بسیار جالب دارند. تاریخ ثبت شدۀ این نوع از درب‌ها که به درب ضد سرقت هم معروفند ،به دوره روم باستان باز می‌گردد. رومی‌ها تمایل چندانی به درب‌های معمولی نداشتند و از این رو از نوعی درب استفاده می‌کردند که شباهت زیادی به ساز آکاردئون داشت و در نهایت به همین نام معروف شد.

پیتر کانولی، نویسندۀ کتاب “پومپئی” می‌نویسد: رومی‌ها درب‌های تکی را دوست نداشتند و هر جا که برایشان مقدور بود از درب‌های دوتایی یا درب‌های تاشو استفاده می‌کردند. این درب‌های تاشو که در ادبیات انگلیسی به آن Folding door گفته می‌شد (و البته الان هرچند که آنچنان باب نیست اما باز هم گفته می‌شود)، امروزه بیشتر به نام مشهور درب آکاردئونی شناخته می‌شود. به طور کلی به درب‌هایی که به جای چرخیدن در لولا، بر روی ریل حرکت می‌کنند، درب ضد سرقت آکاردئونی گفته می‌شود.

 

حفاظ آکاردئونی

 

از مزایای این گونه درب‌ها می‌توان به اقتصادی بودن و عدم گرفتن فضای کاذب اشاره کرد. همچنین نظافت درب­ های آکاردئونی و زمینی که روی آن نصب شده ­اند بسیار ساده است و زمان کمی نیاز دارد. دوام این نوع درب­ ها نیز بسیار طولانی است چون از جنس آهن ساخته می­ شوند. یکی از علل اصلی برای استفاده از درب‌های آکاردئونی، مساله امنیت است. متاسفانه میزان سرقت در کشور ما بسیار افزایش داشته و این وضعیت همچنان سیر صعودی دارد. برای افزایش امنیت شهروندان، درب‌های آکاردئونی به عنوان حفاظی جداگانه و لایه‌ای مستحکم قرار می‌گیرد که نوعی نقش فیلترگذاری را ایفا می‌کند.

 

حفاظ آپارتمان

 درب آکاردئونی چیست ؟

بگذارید برای آشنایی بیشتر با این مدل حفاظ امنیتی از نام آن شروع کنیم. هیچ می‌دانید چرا به این مدل درب آکاردئونی می‌گویند؟ اگر نگاهی به ساختار این مدل حفاظ بی‌اندازید با توجه به نوع باز و بسته شدن درب و نوع حرکت آن متوجه خواهید شد که شبیه به ساز آکاردئون است به همین خاطر نام آن را درب آکاردئونی گذاشته‌‌اند. سیستم و ساختار درب آکاردئونی نسبت به بسیاری از انواع حفاظ‌های امنیتی، ساده‌تر است از این رو بسیاری از افراد درب آکاردئونی را ترجیح می‌دهند.

 

حفاظ پشت درب

 

درب آکاردئونی فلزی چیست ؟

درب آکارئونی اصطلاحا به حفاظی با مشبک هایی عمدتا بصورت لوزی ازجنس آهن می گویند که به عنوان یک حایل امنیتی و جداکننده  برای فضاهای مختلف استفاده می شود که عمدتا به عنوان یک حفاظ درب ضد سرقت استفاده می شود، همچنین برای جلوگیری از هدر رفت فضا و ایجاد مزاحمت در مکان هایی مانند درب ورودی پاساژها و …. استفاده می شود.

 

حفاظ آهنی

 

اجزای حفاظ آکاردئونی درب آپارتمان

حفاظ آکاردئونی از تعداد زیادی مفصل یا پرچ تشکیل شده است، این قسمت‌ها باعث شده تا حفاظ پشت درب آپارتمان بتواند انعطاف پذیر بصورت کشویی یا کرکره‌ای باشد و حالت آکاردئونی را داشته باشد. اما این مفاصل با پرچ‌های فولادی نمره ۵ بهم محکم شده‌اند. این نوع پرچ‌ها درست است که از جنس فولاد هستند اما ظرفیتی دارند. معمولا دزدان با خود دیلم و قلم می‌برند، اما ممکن است کسی فرصت آن را داشته باشد که با بردن دریل به باز کردن حفاظ آکاردئون بپردازد. برای این کار تنها کافیست تا حفاظ را بصورت پرچ مخفی خرید. در این نوع طرح یک تسمه اضافه بروی تسمه‌های عمودی حفاظ آکاردئونی کار شده که باعث استحکام و مخفی شدن پرچ حفاظ می‌شود.

حفاظ درب ضد سرقت

 

حفاظ آکاردئونی به نوعی حفاظ درب کشویی گفته میشود که اغلب جهت حفاظت از درب ورودی ساختمان ها و واحدهای آپارتمان و فروشگاه ها مورد استفاده قرار میگیرد و در مواردی همچون مغازه ها و انباری ها و مکان های دیگر نیز بکار گرفته میشود. شاکله اصلی حفاظ آکاردئونی تسمه های فلزی بوده که توسط پین های فلزی به همدیگر وصل شده و در قابی فلزی قرار میگیرد که بصورت ریلی در محور عرض درب حرکت میکند از این رو کمترین فضا را در راه پله ها اشغال کرده و مزاحمتی ایجاد نمیکند.

 

حفاظ ضد سرقت

 

درب آکاردئونی نوعی حفاظ ضد سرقت به شمار می‌رود که برای امنیت بیشتر جلو درب ورودی واحدهای آپارتمان، شرکت و یا مغازه نصب می‌شود. حال برای آشنایی بیشتر با درب آکاردئونی و ویژگی‌های آن، معایب درب آکاردئونی امنیت درب آکاردئونی مقاله‌ای تهیه کرده‌ایم که می‌تواند راهنمای خوبی برای خرید درب آکاردئونی باشد پس اگر قصد خرید یک حفاظ امنیتی برای خانه یا محل کار خود را دارید با رعدجوش همراه شوید.

 

حفاظ فلزی

 

بزرگ‌ترین اشکال درب‌های ضد سرقت این است که هنگام بروز آتش ممکن است قفل شوند که این مشکل به خاطر استفاده از مواد و آلیاژهای غیراستانداردی است که در ساخت برخی از آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. قطعاً این مساله دسترسی آتش نشانان را به داخل خانه در حال حریق یا خروج افراد را از محل آتش سوزی غیرممکن می‌سازد. برای دزدان مهم نیست که درب ورودی از فولاد غیر قابل برش تولید شده باشه یا یک درب چوبی معمولی و ساده چون سارقین فقط از طریق توپی زنی، دیلم زنی، شاه کلید یا هک قفل‌های نصب شده روی انواع درب وارد می‌شوند.

پس اگر درب ضد سرقت به جای ۱۳ زبانه ۳۰۰ زبانه هم داشته باشد، وقتی سارقین توپی قفل را تخریب می‌کنند، تمام زبانه‌ها را به عقب می‌کشند و درب ضد سرقت از هر نوعی که باشد در چند ثانیه باز می‌شود. پس بهتر است حفاظ درب آکاردئونی به صورت سه لایه پرچ مخفی روی درب‌های ضد سرقت نصب شود زیرا از هیچ طریقی امکان باز شدن از طریق توپی زنی، دیلم زنی، شاه کلید یا هک را ندارد.

 

درب آکاردئونی فلزی

 

معایب درب ضد سرقت و نقطه ضعف درب ضد سرقت هیچ می‌دانید چرا به این مدل درب آکاردئونی می‌گویند؟ اگر نگاهی به ساختار این مدل حفاظ بی‌اندازید با توجه به نوع باز و بسته شدن درب و نوع حرکت آن متوجه خواهید شد که شبیه به ساز آکاردئون است به همین خاطر نام آن را درب آکاردئونی گذاشته‌‌اند. سیستم و ساختار درب آکاردئونی نسبت به بسیاری از انواع حفاظ‌های امنیتی، ساده‌تر است از این رو بسیاری از افراد درب آکاردئونی را ترجیح می‌دهند.

 

درب آکاردئونی آهنی

 

اجزای درب آکاردئونی فلزی

به منظور استحکام بیشتر درب‌های اکاردئونی را از جنس آهن بسیار با کیفیت و محکم به شکل پروفیل می‌سازند که معمولا درون پروفیل‌ها به شکل افقی، عمودی و یا مورب با طرح‌های مختلف پر شده است. برای نصب این پروفیل نیز یک ریلی آهنی چرخ‌دار نیز در بالای درب نصب می‌شود. یکی دیگر از اجزای درب آکاردونی قفل مربوط به آن است که معمولا به شکل قفل روکار و یا توکار طراحی می‌شود که در این میان قفل توکار امنیت بالاتری دارد.

 

محافظ آهنی آپارتمان

 

ویژگی‌های درب آکاردئونی استاندارد

از آنجا که مهم‌ترین استفاده از درب آکاردئونی به منظور حفاظت از حریم شخصی و جلوگیری از ورود سارقین به فضای شخصی است پس بایستی این حفاظ از امنیت و استاندارد بالایی برخوردار باشد. از این رو یک درب آکاردئونی استاندارد باید ویزگی‌های زیر را دارا باشد:

 • به طور معمول درب آکاردئونی باید دارای مقاطع کناری به ابعاد ۵۰*۳۰ باشد.
 • از پرچ‌های مناسب و مرغوب در اتصالات آن استفاده شود
 • دستگیره‌های فلزی کونیک شده داشته باشد.
 • کمربند ایمنی داشته باشد
 • در ساخت آن از جوش SMAW استفاده شده باشد.
 • تسمه به کار رفته در آن ۲۰*۵ باشد
 • ابعاد مقطع ریلی درب آکاردئونی استاندارد بایستی ۵۰*۵۰ باشد.

 

حفاظ روی درب

 

کاربرد درب آکاردئونی

قطعا همه ما می‌دانیم که مهم‌ترین و اصلی‌ترین کاربرد درب آکاردئونی، حفاظت از وردی واحد ساختمان یا شرکت‌ها و مغازه‌ها است. علاوه بر این می‌توان از درب آکاردئونی به عنوان درب پارکینگ نیز استفاده کرد البته لازمه آن این است که حتما از درب آکاردئونی ریموت‌دار استفاده شود. در کنار کاربردهای حفاظتی که درب آکاردئونی دارد می‌توان به ظاهر زیبای آن نیز اشاره کرد که محیط را زیباتر جلوه می‌دهد.

 

بهترین درب آکاردئونی

 

درب آکاردئونی آهنی :

همانطور که از نام این درب پیدا است، جنس آن آهنی است در نتیجه می‌توان گفت استحکام بسیار بالایی دارد. درب‌های آکاردئونی آهنی پس از ساخته شدن با رنگ کوره‌ای رنگ آمیزی می‌شوند تا در اثر رطوبت و یا عوامل محیطی زنگ نزد. پس می‌توان از آن در محیط‌های خارجی نیز استفاده کرد. استحکام و مقاومت این مدل حفاظ آکاردئونی در مقایسه با انواع دیگر بیشتر است و البته طرفداران بیشتری نیز دارد.

 

نصب درب آکاردئونی

 

طریقه نصب درب آکاردئونی

 • برای نصب درب اکاردئونی اولین کاری که باید انجام دهید، اندازه‌گیری چارچوب درب اصلی است. این کار را می‌توانید خودتان انجام دهید و یا می‌توانید از افرادی که کار فروش و نصب درب اکاردئونی دارند کمک بگیرید.
 • پس از اندازه‌گیری و آماده‌سازی پروفیل حفاظ آکاردئونی مطابق با اندازه‌ها، نوبت به جوش دادن درب است که معمولا در محل انجام می‌شود.
 • پس از جوش دادن درب نوبت به سوار کردن آن بر روی ریل چرخدار بالای درب اصلی است. و پس از آن به راحتی می‌توانید از حفاظ امنیتی استفاده کنید.

بد نیست بدانید که درب‌های آکاردئونی در دو مدل تک لنگه و دو لنگه تولید می‌شوند. پس اگر محل شما کوچک است یا راه‌پله تنگی دارید بهتر است از درب آکاردئونی تک لنگه استفاده کنید. از مدل دو لنگه نیز بیشتر برای محوطه باز استفاده می‌شود که نیاز به سیستم سخت افزاری قفل و لولای پیشرفته و ضریب امنیت بالا است.

 

درب محافظ

آیا درب آکاردئونی گزینه مناسبی است؟

همانطور که می‌دانید با پیشرفت تکنولوژی امروزه بسیاری از افراد درب ضد سرقت را جایگزین درب‌های آکاردئونی کرده‌اند. اما گاهی اوقات افراد بین دو راهی می‌مانند: درب ضد سرقت یا حفاظ اکاردئونی؟ از این رو به مزایا و معایب درب اکاردئونی اشاره‌ای می‌کنیم:

مزایای درب آکاردئونی

 • اشغال فضای بسیار کم و باز و بسته شدن ریلی شکل آسان یکی از مزایای بسیار خوب درب‌های آکاردئونی است.
 • از دیگر مزایای این مدل حفاظ می‌توان به سبک بودن آن و استحکام بالای آن اشاره کرد.
 • با نصب درب آکاردئونی دیگر وقت و انرژی زیادی برای دزدگیر و دوربین صرف نمی‌کنید و در واقع به مراقبت‌های خاصی نیاز ندارد.
 • امکان خرابی آن نسبت به درب‌های ضد سرقت کامپیوتری کمتر است و طول عمر بالایی دارد.
 • طرح و تنوع ظاهری آن بسیار شکیل است طوریکه بر روی زیبایی فضای بیرونی تاثیر می‌گذارد.

به منظور استحکام بیشتر درب‌های اکاردئونی را از جنس آهن بسیار با کیفیت و محکم به شکل پروفیل می‌سازند که معمولا درون پروفیل‌ها به شکل افقی، عمودی و یا مورب با طرح‌های مختلف پر شده است. برای نصب این پروفیل نیز یک ریلی آهنی چرخ‌دار نیز در بالای درب نصب می‌شود. یکی دیگر از اجزای درب آکاردونی قفل مربوط به آن است که معمولا به شکل قفل روکار و یا توکار طراحی می‌شود که در این میان قفل توکار امنیت بالاتری دارد.

 

معایب درب ضد سرقت و نقطه ضعف درب ضد سرقت

۱- اشغال فضای بسیار کم و باز و بسته شدن ریلی شکل آسان یکی از مزایای بسیار خوب درب‌های آکاردئونی است.

۲-از دیگر مزایای این مدل حفاظ می‌توان به سبک بودن آن و استحکام بالای آن اشاره کرد.

 

۳-با نصب درب آکاردئونی دیگر وقت و انرژی زیادی برای دزدگیر و دوربین صرف نمی‌کنید و در واقع به مراقبت‌های خاصی نیاز ندارد.

۴-امکان خرابی آن نسبت به درب‌های ضد سرقت کامپیوتری کمتر است و طول عمر بالایی دارد.

۵-طرح و تنوع ظاهری آن بسیار شکیل است طوریکه بر روی زیبایی فضای بیرونی تاثیر می‌گذارد.

دربهای آکاردئونی به نوعی حفاظ گفته میشود که اغلب جهت حفاظت از درب ورودی واحدهای آپارتمان مورد استفاده قرار میگیرد و در مواردی همچون مغازها و انباری ها و مکان های دیگر نیز بکار گرفته میشود. شاکله اصلی درب آکاردئونی تسمه های فلزی بوده که توسط پیم های فلزی به همدیگر وصل شده و در قابی فلزی قرار میگیرد که بصورت ریلی در محور عرض درب حرکت میکند از این رو کمترین فضا را در راه پله ها اشغال کرده و مزاحمتی ایجاد نمیکند. درب آکاردئونی های مختلفی در بازار عرضه گردیده است که نامهای مختلفی نیز به خود اختصاص داده اند اما متداولترین مدل از آنها موسوم به مدل سه گل یا سه لوزی میباشد که ۹۰ درصد امنیت مورد نظر را برقرار مینماید .

 

حفاظ درب

 

امنیت درب آکاردئونی به چه اندازه است ؟

امنیت درب آکاردئونی : همان طور که می دانید درب آکاردئونی را واحد های آپارتمانی، مغازه ها و انباری ها به جهت حفظ امنیت به کار می گیرند. این درب ها به دلیل ساختار کشویی و یا به قولی آکاردئونی که دارند، فضای کمی را اشغال کرده و از این رو حفاظی محبوب شناخته می شوند. شاکله اصلی آن قاب فلزی است که پیم های با تسمه به هم متصل شده را در دل خود جا داده است. این درب ها به صورت سه گل، چهار گل و پنج گل در بازار عرضه می شود، به صورتی که وقتی لوزی هایی که قاب فلزی در خود جای داده، سه ردیف عمودی باشد، به آن سه گل، چنانچه چهار ردیف باشد درب آکاردئونی چهار گل و اگر پنج ردیف باشد درب آکاردئونی پنج گل می گویند. خلاف آنچه دیگران فکر می کنند امنیت درب ها بسته به تعداد گل آن نیست بلکه این خم زدن است که ایمنی درب ها را تضمین می کند. گل های هر کدام از این درب ها ( لوزی ها) با ایجاد مفاصلی به نام پرچ، به ستون عمودی متصل شده اند. پرچ هایی که ضامن ایمنی درب ها هستند.

امنیت و راحتی دو فاکتور مهم در انتخاب محیط زندگی و کار هستند. درب آکاردئونی در کنار زیبایی ظاهری و دوام، هر دو فاکتور امنیت و راحتی را تامین می‌کنند و می‌توانند در بسیاری از موارد، بهترین گزینه باشند. برای آشنایی بیشتر با چیستی این قبیل درب‌ها، انواع و اقسام آن‌ها و صدالبته کاربردهایشان.

 

امنیت درب آکاردئونی

حفاظ درب آکاردئونی چیست؟

درب آکاردئونی یک سازه باز و بسته‌شونده (تاشو) است که برای افزایش امنیت در ورودی آپارتمان بر روی آن نصب می‌شود. این درها که از آهن ساخته می‌شوند بر روی قاب در نصب می‌شوند . طرح حفاظ‌ آکاردئونی از ساز آکاردئون اقتباس شده است و نام این در هم برگرفته از نام همین ساز است. در مواقعی که نیازی به درب نیست، این در بر روی ضلع عمودی چهارچوب جمع می‌شوند. اما هنگامی که ساکنین خانه را ترک می‌کنند، در اکاردئونی باز می‌شود و حفاظی محکم در مقابل افراد بیگانه خواهد بود.

 

حفاظ فلزی

 

تمامی درب های آکاردئونی با رنگ الکترواستاتیک کوره ای رنگ آمیزی می شوند که بهترین رنگ از نظر کیفیت و پوشانندگی و ماندگاری بالا می باشد درب آکاردئونی دررنگ های مشکی، مشکی مسی، قهوه ای سوخته، سفید و سفید نقره ای ارائه میگردد. برای محاسبه قیمت درب آکاردئونی کافیست ارتفاع درب را درعرض آن ضرب کرده و حاصل را در قیمت هر متر مربع ضرب کنید. بطور خلاصه از فرمول زیر استفاده کنید.

ارتفاع درب *عرض درب*قیمت هرمتر مربع=قیمت تمام شده یک درب آکاردئونی کامل با ابعاد منزل شما.

قیمت هر متر مربع درب آکاردئونی – هزار تومان بوده که بهای رنگ الکترواستاتیک، حمل و نصب نیز محاسبه شده است.

در حفاظ آکاردئونی استاندارد باید نکات زیر رعایت شده باشد:

۱٫کمتر ازسه گل (سه لوزی)نباشد.درب سه لوزی به این استاندارد است که هم باعث حفظ امنیت و جلوگیری از ورود سارقین می شود و هم وزن آن مانع باز و بسته شدن آسان درب نمی شود.

۲٫قفل محکم وایمن داشته باشد.

۳٫قسمت ریلی آن روان باشد

۴٫پرچ های محکم و مرغوب داشته باشد

۵٫پروفیل های آن از جنس آهن ضایعاتی نباشد

۶٫قابلیت بازشدن آن با سروصدا همراه نباشد

 

حفاظ اکاردئونی

 

 

کاربردهای حفاظ‌ آکاردئونی

اگر چه عمده‌ترین کاربرد درهای آکاردئونی برای افزایش امنیت در منازل مسکونی است؛ اما کاربرد این حفاظ‌ به خانه‌های مسکونی محدود نمی‌شود و برای پارکینگ‌ها، فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، انباری‌ها، محیط‌های اداری و کارگاهی نیز کاربرد دارد. کاربرد دیگر این حفاظ‌ها برای افزایش امنیت پنجره‌ها بخصوص پنجره‌های سرتاسری و بزرگ و نیز بالکن‌های طبقه اول است که دسترسی به داخل از طریق آن‌ها امکان‌پذیر است.

 

درب اکاردئونی

 

انواع درب های آکاردئونی

 

درب آکاردئونی، به دو دسته درب آکاردئونی داخلی و درب آکاردئونی خارجی تقسیم می شود. تفاوت این دو دسته از دربهای آکاردئونی، در نوع متریال و کاربرد آنها است.

 • درب آکاردئونی خارجی : این مدل دربها، یک حفاظ آهنی هستند که به شکل شبکه های لوزی مانند در آمده اند و در هنگام باز و بسته شدن به صورت تاشو عمل می کنند. در فضاهایی مانند بازارچه ها می توان از درب آکاردئونی خارجی به عنوان درب اصلی استفاده کرد. درب های آکاردئونی به یکی از رنگهای مشکی، قهوه‌ ای سوخته، سفید و سفید نقره‌ ای مشاهده می شود.
 • درب آکاردئونی داخلی : از درب آکاردئونی داخلی بیشتر در فضاهای اداری یا تالارهای پذیرایی برای تقسیم بندی فضا استفاده می شود. درب آکاردئونی داخلی، مانند مانعی در برابر دیده شدن قسمتهای دیگر فضا عمل می کند. معمولا درب آکاردئونی داخلی از ام دی اف و پی وی سی ساخته می شود و برای زیباتر شدن آن، بدنه درب را با روکش چوب می پوشانند. درب آکاردئونی داخلی معمولا به رنگ سفید، گردویی، نسکافه‌ ای، کرم استخوانی یا طوسی است.

 

حفاظ آکاردئون

 

خلاصه درب آکاردئونی

درب آکاردئونی چیست ؟

درب آکاردئونی اصطلاحا حفاظی است با مشبک هایی عمدتا بصورت لوزی و ازجنس آهن که به عنوان یک حایل امنیتی استفاده می شود.

 کاربردهای درب آکاردئونی چیست ؟

درب آکاردئونی بیشتر به عنوان یک درب ضدسرقت استفاده می شود،

برای جلوگیری ازهدررفت فضا و ایجاد مزاحمت درمکان هایی ماننددرب وودی پاساژه استفاده می شود.

در حفاظ درب آکاردئونی استاندارد چه نکاتی باید رعایت شود ؟

۱٫کمتر از سه لوزی نباشد

این امکان باعث حفظ امنیت وجلوگیری از ورودسارقین وحیوانات می شود

همچنین مانع بازوبسته شدن آسان درب نمی شود

۲٫داشتن قفل محکم و ایمن

۳٫روان بودن قسمت ریلی آن

۴٫پروفیل های آن از جنس آهن ضایعاتی نباشد

۵٫بهترین سایز برای ریل درب آکاردئونی سایز۶می باشد

۸٫پایه باید ازقوطی باابعاد استاندارد ۴۰*۲۰باشد

درب آکاردئونی امنیت را درچه حدی تامین می کند ؟

درب های آکاردئونی برای داشتن امنیت بالا باید دارای دونوع قفل توکار و روکار می باشند. تا امکان نصب دو یا چند قفل نیز وجود داشته باشد. این درب ها با جوش تحت گاز به خوبی تامین کننده امنیت هستند.

جنس رنگ درب آکاردئونی چیست ؟

درب های آکاردئونی بارنگ الکترواستاتیک کوره ای رنگ آمیزی می شوند که بهترین رنگ از نظر کیفیت وپوشانندگی وماندگاری بالا می باشد.

تنوع رنگی در درب آکاردئونی به چه صورت است ؟

درب آکاردئونی دررنگ های دلخواه مشتری ساخته می شود. در عین حال پرفروش ترین رنگ ها عبارت اند از :مشکی ، مشکی مسی ، قهوه ای ،سفید وشیری .

نحوه محاسبه ی قیمت حفاظ درب آکاردئونی به چه صورت می باشد ؟

برای محاسبه قیمت درب آکاردئونی طول درب را درعرض آن ضرب کنید

حاصل را در قیمت هر متر مربع ضرب کنید.

طول درب *عرض درب*قیمت هرمتر مربع=قیمت تمام شده یک درب آکاردئونی کامل با ابعاد منزل شما

نحوه نصب درب آکاردئونی به چه صورت است ؟

بدلیل نصب راحت درب آکاردئونی نیازی به متخصص خیلی حرفه ای نمی باشد. برای نصب چهارچوب مشخص شده را ابعاد زده و ازقسمت های مشخص شده درب جوش زدن را شروع کنید.

درب آکاردئونی برای چه مکان هایی استفاده می شود ؟

درب آکاردئونی بیشتر در مکان هایی مانند : پاساژهای تجاری ، درب آپارتمان ، درب حیاط ، بالکن ، درب فروشگاه ها ، پارکینگ. پنچره های سرتاسری مانند پنجره های استادیوم ها و درب تراس مورد استفاده قرار می گیرد.

منظور از درب آکاردئونی سه گل و چهار گل و پنج گل و … چیست؟

منظور تعداد مشبک های استفاده شده درطول یک درب آکاردئونی است که از دوگل شروع شده و تا ۵ گل موجود می باشد. به دلیل اینکه معمولا این مشبک ها به شکل لوزی اند به آن ها درب آکاردئونی سه لوزی ، چهار لوزی و… نیز می گویند.

مزایای درب آکاردئونی چیست ؟

این درب ها به دلیل کم حجم بودن آنها است که فضای کمی را اشغال می کنند. همچنین درب های آکاردونی جهت امنیت بسیار به کار برده می شوند برای آسان شدن کار امکان ریموت دار کردن این درب ها وجود دارد و حتی اگر به ریموت نیز تجهیز نشوند به دلیل وزن کم و حالت افقی و ریلی مانند به راحتی امکان باز و بسته شدن را دارند.

 

درب آکاردئون

 

اهمیت استفاده از پرچ در امنیت درب آکاردئونی

درب های فوق شمایل یک درب آکاردئونی را دارد، اما این درب همان امنیت درب آکاردئونی و  تضمین شده ما نیست؛ چرا که مفاصل و یا پرچ های این درب می تواند به راحتی توسط سارق خارج شود و شیرازه درب آکاردئونی را از هم بپاشد. برای جلوگیری از این کار ما می توانیم آن پرچ ها را به صورت مخفی ساخته و یا  وسط این تیرک ها خم قرار دهیم که سارق نتواند دیلم میان این تیرک ها بیاندازد و آن را باز کند. اما هنوز این درب ها نقطه ضعف دارند و با قلم چکش یا دریل شارژی می توان پرچ ها را بیرون کشید. بنابراین برای اینکه این نقص نیز برطرف شود، درب سه گل چهار خم با پرچ مخفی ساخته ایم.

 

حفاظ سردرب

 

اهمیت قفل درب های آکاردئونی

امنیت درب آکاردئونی به عوامل دیگری هم بستگی دارد. بعد از ساخت درب و اطمینان از اینکه سارق به هیچ عنوان نمی تواند آن را از هم بپاشد، قفل این درب ها اهمیت ویژه ای پیدا می کند. چرا که همیشه یک سارق از نقطه ضعف های حفاظ استفاده می کند. زمانی که درب هیچ نقطه ضعفی نداشته باشد، باز کردن قفل و حلقه ای که قفل را در خود جای داده در اولویت قرار می گیرد. معمولاً قفل های کارخانه ای از آلیاژی ساخته شده که خشک هستند و قوی. اگر بخواهیم از دید یک سارق به این درب نگاه کنیم تنها نقطه ای که می تواند آن را به روی ما بگشاید، همان قلاب هایی است که نقطه اتصال در و قفل هستند. عموماً درب ها دو حلقه یا قلاب دارند که قفل از آن ها عبور و درب را کلید می کند. حلقه های این درب ها از جنس فولادند و فولاد به راحتی می تواند خم یا پاره شود. ما در حفاظ صانعان برای از بین بردن این نقطه ضعف از قفل های کتابی استفاده می کنیم که در چهارچوب در جاساز شده است. به این صورت که حلقه کنار چهارچوب داخل چهار چوب می رود و داخل پین قفل با هم چفت می شوند. به این ترتیب سارق دیگر به قفل و یا حلقه دسترسی نخواهد داشت. نکته مهم دیگر کلید این قفل هاست که ما در حفاظ صانعان برای درب های آکاردئونی خود از کلید های ناودانی _کلید قفل فرمان اتومبیل_ استفاده می کنیم. امنیت این کلید ها به قدری تضمین شده هستند که در اتومبیل ها نیز از آن استفاده شود.

 

درب آکاردئونی

آنچه که به عنوان استانداردهای یک درب آکاردئونی آپارتمان شناخته می‌شود:

 1. قفل آنها محکم و به راحتی قابل شکستن نباشد.

  در این مدل از انواع درب‌های ضد سرقت اگر برای افزایش امنیت قرار است استفاده شود، بهتر است از قفل‌های توکار استفاده شود. به طور کلی، برای این مدل درب‌های آپارتمان از ۲ مدل قفل روکار و توکار استفاده می‌شود. قفل روکار اگرچه می‌تواند بدنۀ محکمی داشته باشد و یا به طور مثال از قفل‌های اصطلاحا کتابی استفاده شود اما در نهایت با صرف زمان بیشتر، این مدل هم می‌تواند به اشکال مختلف شکسته یا بریده شود. برای حصول اطمینان بیشتر، بهتر است از قفل‌های توکار استفاده گردد.

 2. ریل روان داشته باشد.

  شاید شما هم دیده باشید که پس از گذشت مدتی، درب‌هاس آپارتمان و ساختمان به راحتی باز و بسته نمی‌شوند و باید انرژی زیادی برای این عمل رفت و برگشتی گذاشته شود. این در حالیست که ریل درب‌ها، روان نباشند. در صورتی که از ریل مناسب و روان با استاندارد خود درب استفاده شود، عملا هیچ مانعی برای باز و بسته کردن وجود نخواهد داشت.

 3. پرچ‌های استفاده شده از جنس فولاد باشند.

  یکی از نقاط قوت درب‌های آکاردئونی، پرچ‌های آن هستند. بهترین نوع پرچ‌ها، پرچ‌های فولادی دستکوب هستند. در این زمینه، “رعدجوش آهن سازه” از پرچ‌های ۵ میل فولادی دستکوب استفاده می‌کند.

 4. باز و بسته شدن با صدای حداقلی.

  حتما دیده‌اید درب‌های آکاردئونی ضد سرقت زیادی هستند که باز شدن و بسته شدن آنها با سر و صدای بسیار زیادی همراه است. درب مناسب، دربی است که کمترین صدای ممکن را در صفحات ریلی و باز شدن جداره‌ها ایجاد کند. قرار نیست اگر شما درب شرکت یا منزلتان را باز یا بسته می‌کنید، سایر واحدها نیز از این ورود و خروج اطلاع یابند.

 5. نوع جوش بهره برداری شده، استاندارد و متناسب با همین محصول باشند.

  پرکاربردترین و رایج‌ترین نوع جوشکاری توسط الکترود ۶۰۱۳ انجام می‌شود. “رعدجوش” نیز از همین استاندارد پیروی کرده تا بهترین نوع جوش را در محصولاتش به کار برده باشد. الکترود ۶۰۱۳ یکی از الکترودهای ذوب شونده و رایج در صنعت جوشکاری است. الکترود ۶۰۱۳ یکی از الکترودهای پوشش دار است که به صورت ۶۰۱۳E هم نشان داده می‌شود. همچنین از روپوش تیتان – پتاسیم تشکیل شده و قابلیت جوشکاری در تمام قابلیت‌های جوش را دارد. به همین خاطر بالاترین میزان امنیت با توجه به چارچوب‌های درب را  تضمین  می‌کند.

درب آکاردئونی

از دیگر مزایای استفاده از درب‌های آکاردئونی “رعدجوش” می‌توان به بهره برداری دقیق از بلبرینگ‌های تولید کشور ژاپن اشاره کرد. استفاده از بلبرینگ درجه یک ژاپنی، به این دلیل است که درب در ریل به راحتی بتواند باز و بسته شود.

سایر موارد نظیر پرچ‌ها و تسمه‌های به کار رفته ساخت و تولید کشورمان است که در کنار بلبرینگ‌های ژاپنی، بهترین خروجی کار را خواهد داشت.

سایر موارد نظیر مشخصات تسمه، پرچ، ریل و پروفیل به شرح ذیل هستند:

 • تسمه ۵ میل فابریک
 • دارای ۴ خم برای استحکام پرچ‌ها (پرچ‌ها در سایزهای ۶۰*۷ و ۳۰*۷) عرضه می‌گردند.
 • همچنین ریل بالایی درب‌ها ۵ سانت و به ضخامت ۲.۵ میل در نظر گرفته شده‌اند.
 • تسمه دماغه اکاردئونی ۲۵*۵
 • استفاده از لولا از نوع سه پارچه برای امنیت بیشتر

لولای سه پارچه چرا لازم و ضروری است؟

شکستن لولا و باز کردن درب توسط سارقین، یکی از معضلات جدی برای درب‌هایی است که از لولای دو پارچه استفاده می‌کنند. در این مدل‌ها، افراد نادرست و سارق، با استفاده از دیلم یا انواع قلم‌های بنایی، لولا را از جای درآورده و آن را از بین می‌برند.

به بیان ساده‌تر یکی از مشکلات حفاظ آکاردئونی قسمت لولای آنها می باشد که با قرار دادن دیلم یا قلم در لولاهای دو پارچه، لولاها را از هم جدا کرده و آنها را به راحتی و در خلاف جهت معمولِ باز کردن درب آکاردئون، باز می کنند!

به همین خاطر، شرکت “رعد جوش آهن سازه” از لولاهای سه پارچه برای حفاظ آکاردئونی ضد سرقت کار استفاده می‌کند. این لولاها همانطور که از اسمشان پیداست از سه تکه تشکیل شده و یک پین در داخل آنها وجود دارد، که وجود همین پین، امکان استفاده معکوس دیلم و قلم را بر آن می‌بندد. بدین ترتیب می­توان این نوع حفاظ را به عنوان یک حفاظ ضد سرقت برای درب آپارتمان استفاده کرد.

درب آکاردئونی

تنوع درب‌های آکاردئونی ضد سرقت به چه صورت است؟

رنگ‌بندی و طرح‌های این محصولات تقریبا نامحدود است. طرح‌های سلطنتی  مختلف، تمام لوزی، ۳ گل پرچ مخفی، ۵ گل ساده پرچ مخفی، ۴ گل، ایتالیایی و همچنین طرح پیچی تنها قسمتی از تنوع در این محصولات است.

همچنین به دلیل استفاده از رنگ‌های کوره‌ای پایدار، مشتریان می‌توانند نسبت به ماندگاری بالای رنگ‌ها  در راستای اثرات زیبایی شناختی و حفظ محیط بنابر سلیقۀ خود اطمینان داشته باشند. استفاده از رنگ بندی و طراحی گوناگون با توجه به سلیقه خریداران، علاوه بر حفظ امنیت می‌تواند منجر به حفظ و برقراری ساختار چارچوب با محیط‌های ساختمانی یا شرکتی باشد.

گروه صنعتی رعدجوش، با ۲۰ سال سابقه فعالیت در تولید و نصب حفاظ آکاردئونی پشت درب با بیش از ۱۰۰۰ پروژه موفق در مجموعه گروه، هم اکنون آمادۀ ارائۀ مشاوره در این زمینه است.

جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت حفاظ آهنی جلوی درب ساختمان می‌توانید با شمارۀ ۰۹۱۲۷۸۰۰۶۰۳ تماس بگیرید.

 

 

درب آکاردئونی 3

 

قیمت درب آکاردئون آپارتمان مدل ایتالیایی مقاوت بالا لوزی سمت شاسی بالا و پایین | امنیت حفاظ در ایتالیایی درب آکاردئونی طرح پیچ شکلاتی | قیمت اکاردئونی در آپارتمان مدل پیچی مقاوت بالا | امنیت درب آکاردئونی پیچی درب آکاردئونی طرح دو جداره دوبل | قیمت نرده در آپارتمان مدل دوجداره مقاوت بالا | امنیت درب آکاردئونی تمام گل دو جداره درب آکاردئونی طرح تمام لوزی دو جداره دوبل ۳ لایه تسمه عمودی قیمت گارد درب آپارتمان ۵ گل مدل دوجداره پرچ مخفی مقاوت بالا | امنیت در آکاردئونی پنج لوزی دو جداره پرچ مخفی درب آکاردئونی طرح تمام لوزی دو جداره سلطنتی ۳ لایه تسمه عمودی | قیمت حفاظ در کشویی آپارتمان تمام گل مدل سلطنتی پرچ مخفی مقاوت بالا | امنیت درب آکاردئونی پنج لوزی دو جداره سلطنتی پرچ مخفی درب آکاردئونی طرح ۳ لوزی دو جداره سلطنتی ۳ لایه تسمه عمودی | قیمت حفاظ در اکاردئون آپارتمان ۳ گل مدل سلطنتی پرچ مخفی مقاوت بالا | امنیت درب آکاردئونی سه لوزی دو جداره سلطنتی پرچ مخفی | درب اکاردئونی رامسر | درب اکاردئونی رشت | درب اکاردئونی اصفهان | درب اکاردئونی در کرج | درب اکاردئونی کشویی کرکره ای غرب تهران شرق تهران شمال تهران حفاظ آکاردئون جنوب تهران | درب اکاردئونی در رشت | درب اکاردئونی دیوار کرج | خرید درب اکاردئونی حفاظ آپارتمان | خرید اینترنتی درب آکاردئونی | مرکز فروش درب اکاردئونی | درب اکاردئونی خارجی | درب اکاردئونی چیست | جوشکاری درب اکاردئونی | جزئیات حفاظ اکاردئونی | جایگزین درب اکاردئونی | درب اکاردئونی شهر جدید هشتگرد درب اکاردئونی دوجداره | درب اکاردئونی جدا کننده | درب اکاردئونی جدید | درب اکاردئونی شرق تهران | درب اکاردئونی تهرانسر | درب اکاردئونی تاشو | درب اکاردئونی تهرانپارس | درب اکاردئونی تزیینی | درب اکاردئونی پارکینگی پرچ دار | درب اکاردئونی تبریز | درب اکاردئونی پنجره | درب اکاردئونی پرند | درب اکاردئونی پردیس | درب اکاردئونی پارکینگ | درب اکاردئونی بندرعباس | درب اکاردئونی بومهن | درب اکاردئونی بابلسر | درب اکاردئونی بالکن | درب اکاردئونی بابل | درب اکاردئونی برای اتاق خواب | درب اکاردئونی به انگلیسی | درب اکاردئونی برای سرویس بهداشتی | درب اکاردئونی اراک | درب اکاردئونی اتاق | درب اکاردئونی اسلامشهر | درب اکاردئونی ارزان | درب اکاردئونی آهنی درب اکاردئونی درب آکاردئونی طرح ۳ گل ۲ خم | قیمت درب اکاردئونی آپارتمان مدل ۳ لوزی ۲ لایه سمت شاسی | امنیت درب آکاردئونی ۳ ردیف لوزی | کدام درب آکاردئونی برای آپارتمان مناسب است درب اکاردئونی اپارتمان قیمت خرید در آکاردئونی درب آپارتمان ریلی هر متر مربع درب اکاردیونی نرده کشویی آکاردونی ارزانترین درب اکاردئونی اکاردئون سازی ایمن ترین در اکاردئونی با رنگ کوره ای نرده کشویی اکاردونی خرید سفارش اینترنتی درب اکاردئونی از داخل خانه درب متحرک جلو منزل ضد دیلم آهنی گارد کرکره ای کشویی افزایش امنیت در آپارتمانی سرقت از درب ضد سرقت آکاردئون بالا بردن امنیت درب ضد سرقت یا درب اکاردئونی قیمت فروش درب کشویی کرکره ای امن ترین درب اکاردئونی جلوی در خانه و واحد آپارتمان ، کارشناسی رایگان در محل قفل مخفی توکار سازنده درب اکاردئونی اجرت هزینه ساخت و نصب درب کشویی آپارتمان اکاردئون با ارزانترین قیمت در تهران به همراه معایب درب آکاردئونی لیست قیمت نصب به روز عرضه کننده انواع درب آکاردونی آپارتمان حفاظ در کشویی اکاردئونی پنجره درب ریلی آهنگری درب اکاردئونی در شمال ، جنوب ، مرکز ، شرق و غرب تهران درب آکاردئونی طرح ۳ گل ۴ خم | قیمت درب اکاردئونی آپارتمان مدل ۳ لوزی ۴ لایه سمت شاسی | امنیت درب آکاردئونی ۳ ردیف لوزی خم دار درب آکاردئونی طرح ایتالیایی

 

با ما در ارتباط باشید

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد خرید و ساخت درب آکاردئونی با مشاورین آهن سازه در تماس باشید

Call Now Buttonسفارش محصولات