درب آکاردئونی

ساخت و نصب انواع درب ساده و فرفورژه برای پارکینگ و ویلا و باغ و ساختمان

انواع حفاظ آکاردئونی روی درب 

درب‌های آکاردئونی تاریخچه‌ای بسیار جالب دارند. تاریخ ثبت شدۀ این نوع از درب‌ها که به درب ضد سرقت هم معروفند ،به دوره روم باستان باز می‌گردد.

رومی‌ها تمایل چندانی به درب‌های معمولی نداشتند و از این رو از نوعی درب استفاده می‌کردند که شباهت زیادی به ساز آکاردئون داشت و در نهایت به همین نام معروف شد.

پیتر کانولی، نویسندۀ کتاب “پومپئی” می‌نویسد: رومی‌ها درب‌های تکی را دوست نداشتند و هر جا که برایشان مقدور بود از درب‌های دوتایی یا درب‌های تاشو استفاده می‌کردند. این درب‌های تاشو که در ادبیات انگلیسی به آن Folding door گفته می‌شد (و البته الان هرچند که آنچنان باب نیست اما باز هم گفته می‌شود)، امروزه بیشتر به نام مشهور درب آکاردئونی شناخته می‌شود.

به طور کلی به درب‌هایی که به جای چرخیدن در لولا، بر روی ریل حرکت می‌کنند، درب ضد سرقت آکاردئونی گفته می‌شود.

درب آکاردئونی

از مزایای این گونه درب‌ها می‌توان به اقتصادی بودن و عدم گرفتن فضای کاذب اشاره کرد. همچنین نظافت درب­ های آکاردئونی و زمینی که روی آن نصب شده ­اند بسیار ساده است و زمان کمی نیاز دارد. دوام این نوع درب­ ها نیز بسیار طولانی است چون از جنس آهن ساخته می­ شوند.

یکی از علل اصلی برای استفاده از درب‌های آکاردئونی، مساله امنیت است. متاسفانه میزان سرقت در کشور ما بسیار افزایش داشته و این وضعیت همچنان سیر صعودی دارد.

برای افزایش امنیت شهروندان، درب‌های آکاردئونی به عنوان حفاظی جداگانه و لایه‌ای مستحکم قرار می‌گیرد که نوعی نقش فیلترگذاری را ایفا می‌کند.

آنچه که به عنوان استانداردهای یک درب آکاردئونی آپارتمان شناخته می‌شود:

 1. قفل آنها محکم و به راحتی قابل شکستن نباشد.

  در این مدل از انواع درب‌های ضد سرقت اگر برای افزایش امنیت قرار است استفاده شود، بهتر است از قفل‌های توکار استفاده شود. به طور کلی، برای این مدل درب‌های آپارتمان از ۲ مدل قفل روکار و توکار استفاده می‌شود. قفل روکار اگرچه می‌تواند بدنۀ محکمی داشته باشد و یا به طور مثال از قفل‌های اصطلاحا کتابی استفاده شود اما در نهایت با صرف زمان بیشتر، این مدل هم می‌تواند به اشکال مختلف شکسته یا بریده شود. برای حصول اطمینان بیشتر، بهتر است از قفل‌های توکار استفاده گردد.

 2. ریل روان داشته باشد.

  شاید شما هم دیده باشید که پس از گذشت مدتی، درب‌هاس آپارتمان و ساختمان به راحتی باز و بسته نمی‌شوند و باید انرژی زیادی برای این عمل رفت و برگشتی گذاشته شود. این در حالیست که ریل درب‌ها، روان نباشند. در صورتی که از ریل مناسب و روان با استاندارد خود درب استفاده شود، عملا هیچ مانعی برای باز و بسته کردن وجود نخواهد داشت.

 3. پرچ‌های استفاده شده از جنس فولاد باشند.

  یکی از نقاط قوت درب‌های آکاردئونی، پرچ‌های آن هستند. بهترین نوع پرچ‌ها، پرچ‌های فولادی دستکوب هستند. در این زمینه، “رعدجوش آهن سازه” از پرچ‌های ۵ میل فولادی دستکوب استفاده می‌کند.

 4. باز و بسته شدن با صدای حداقلی.

  حتما دیده‌اید درب‌های آکاردئونی ضد سرقت زیادی هستند که باز شدن و بسته شدن آنها با سر و صدای بسیار زیادی همراه است. درب مناسب، دربی است که کمترین صدای ممکن را در صفحات ریلی و باز شدن جداره‌ها ایجاد کند. قرار نیست اگر شما درب شرکت یا منزلتان را باز یا بسته می‌کنید، سایر واحدها نیز از این ورود و خروج اطلاع یابند.

 5. نوع جوش بهره برداری شده، استاندارد و متناسب با همین محصول باشند.

  پرکاربردترین و رایج‌ترین نوع جوشکاری توسط الکترود ۶۰۱۳ انجام می‌شود. “رعدجوش” نیز از همین استاندارد پیروی کرده تا بهترین نوع جوش را در محصولاتش به کار برده باشد. الکترود ۶۰۱۳ یکی از الکترودهای ذوب شونده و رایج در صنعت جوشکاری است. الکترود ۶۰۱۳ یکی از الکترودهای پوشش دار است که به صورت ۶۰۱۳E هم نشان داده می‌شود. همچنین از روپوش تیتان – پتاسیم تشکیل شده و قابلیت جوشکاری در تمام قابلیت‌های جوش را دارد. به همین خاطر بالاترین میزان امنیت با توجه به چارچوب‌های درب را  تضمین  می‌کند.

درب آکاردئونی

از دیگر مزایای استفاده از درب‌های آکاردئونی “رعدجوش” می‌توان به بهره برداری دقیق از بلبرینگ‌های تولید کشور ژاپن اشاره کرد. استفاده از بلبرینگ درجه یک ژاپنی، به این دلیل است که درب در ریل به راحتی بتواند باز و بسته شود.

سایر موارد نظیر پرچ‌ها و تسمه‌های به کار رفته ساخت و تولید کشورمان است که در کنار بلبرینگ‌های ژاپنی، بهترین خروجی کار را خواهد داشت.

سایر موارد نظیر مشخصات تسمه، پرچ، ریل و پروفیل به شرح ذیل هستند:

 • تسمه ۵ میل فابریک
 • دارای ۴ خم برای استحکام پرچ‌ها (پرچ‌ها در سایزهای ۶۰*۷ و ۳۰*۷) عرضه می‌گردند.
 • همچنین ریل بالایی درب‌ها ۵ سانت و به ضخامت ۲.۵ میل در نظر گرفته شده‌اند.
 • تسمه دماغه اکاردئونی ۲۵*۵
 • استفاده از لولا از نوع سه پارچه برای امنیت بیشتر

لولای سه پارچه چرا لازم و ضروری است؟

شکستن لولا و باز کردن درب توسط سارقین، یکی از معضلات جدی برای درب‌هایی است که از لولای دو پارچه استفاده می‌کنند. در این مدل‌ها، افراد نادرست و سارق، با استفاده از دیلم یا انواع قلم‌های بنایی، لولا را از جای درآورده و آن را از بین می‌برند.

به بیان ساده‌تر یکی از مشکلات حفاظ آکاردئونی قسمت لولای آنها می باشد که با قرار دادن دیلم یا قلم در لولاهای دو پارچه، لولاها را از هم جدا کرده و آنها را به راحتی و در خلاف جهت معمولِ باز کردن درب آکاردئون، باز می کنند!

به همین خاطر، شرکت “رعد جوش آهن سازه” از لولاهای سه پارچه برای حفاظ آکاردئونی ضد سرقت کار استفاده می‌کند. این لولاها همانطور که از اسمشان پیداست از سه تکه تشکیل شده و یک پین در داخل آنها وجود دارد، که وجود همین پین، امکان استفاده معکوس دیلم و قلم را بر آن می‌بندد. بدین ترتیب می­توان این نوع حفاظ را به عنوان یک حفاظ ضد سرقت برای درب آپارتمان استفاده کرد.

 

لیست قیمت درب آکاردئونی

  درب اکاردئونی سه لوزی (۲ خم) مترمربع تماس بگیرید
  درب آکاردئونی سه لوزی (چهار خم) متر مربع تماس بگیرید
  درب اکاردئونی سه لوزی تسمه نقش دار(چهار خم) متر مربع تماس بگیرید
  درب اکاردئونی مدل چهار لوزی متر مربع تماس بگیرید
  درب آکاردئونی چهار لوزی (تسمه نقش دار) متر مربع تماس بگیرید
  درب آکاردئونی مدل ایتالیایی متر مربع تماس بگیرید
  درب اکاردئونی مدل ایتالیایی (تسمه نقش دار)متر مربع تماس بگیرید
  درب آکاردئونی مدل پیچ(شکلاتی) متر مربع تماس بگیرید
  درب آکاردئونی مدل پیچ شکلاتی (تسمه ی نقش دار) متر مربع تماس بگیرید
  درب آکاردئونی مدل دوبل(پرچ مخفی) متر مربع تماس بگیرید
  درب آکاردئونی مدل دوبل پرچ مخفی(تسمه نقش دار) متر مربع تماس بگیرید
  درب آکاردئونی مدل دوجداره سفارشی متر مربع تماس بگیرید
  درب آکاردئونی مدل دوجداره سلطنتی(تسمه نقش دار) متر مربع تماس بگیرید
  درب آکاردئونی مدل دوجداره سفارشی پرچ مخفی متر مربع تماس بگیرید
  هزینه حمل و نقل و نصب محصول (تهران) تماس بگیرید
  هزینه حمل و نقل و نصب محصول (حومه) تماس بگیرید
هزینه نصب قفل مخفی همراه با قفل کتابی تماس بگیرید

درب آکاردئونی

تنوع درب‌های آکاردئونی ضد سرقت به چه صورت است؟

رنگ‌بندی و طرح‌های این محصولات تقریبا نامحدود است. طرح‌های سلطنتی  مختلف، تمام لوزی، ۳ گل پرچ مخفی، ۵ گل ساده پرچ مخفی، ۴ گل، ایتالیایی و همچنین طرح پیچی تنها قسمتی از تنوع در این محصولات است.

همچنین به دلیل استفاده از رنگ‌های کوره‌ای پایدار، مشتریان می‌توانند نسبت به ماندگاری بالای رنگ‌ها  در راستای اثرات زیبایی شناختی و حفظ محیط بنابر سلیقۀ خود اطمینان داشته باشند. استفاده از رنگ بندی و طراحی گوناگون با توجه به سلیقه خریداران، علاوه بر حفظ امنیت می‌تواند منجر به حفظ و برقراری ساختار چارچوب با محیط‌های ساختمانی یا شرکتی باشد.

گروه صنعتی رعدجوش، با ۲۰ سال سابقه فعالیت در تولید و نصب حفاظ آکاردئونی پشت درب با بیش از ۱۰۰۰ پروژه موفق در مجموعه گروه، هم اکنون آمادۀ ارائۀ مشاوره در این زمینه است.

جهت دریافت مشاوره و استعلام قیمت حفاظ آهنی جلوی درب ساختمان می‌توانید با شمارۀ ۰۹۱۲۷۸۰۰۶۰۳ تماس بگیرید.

درب آکاردئونی 3

با ما در ارتباط باشید

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد خرید و ساخت درب آکاردئونی با مشاورین آهن سازه در تماس باشید

سوالی دارید