خرید لوله داربست

لوله داربستی از جمله محصولاتی به شمار می‌رود که چگونگی اتصالات آن‌ها اهمیت بسیار بالایی داشته و لازم است در این زمینه دقت عمل لازم را به کار گیرید؛ زیرا بروز هرگونه اشتباه در این حوزه می‌تواند شما را با مشکلات و خسارات بی‌شماری مواجه سازد. قیمت لوله داربست فلزی جدید نو و دست دوم متفاوت است که استفاده از لوله کارکرده داربست بصرفه تر است. محصولات داربستی در دسته لوله‌هایی قرار می‌گیرند که با نام درزدار شناخته شده و مورداستفاده قرار می‌گیرند. از مهم‌ترین موادی که برای تولید این داربست‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند می‌توان به ورق‌های نورد 6 متری اشاره نمود که ویژگی‌های خاص خود را داشته و مخصوصاً برای تولید این داربست‌ها کاربرد دارند.

لوله‌های داربست فلزی در امر ساختمان‌سازی به‌وفور مورداستفاده قرار می‌گیرند زیرا با استفاده از آن‌ها می‌توان شرایط بهتری را رقم زده و فعالیت‌های خود را راحت‌تر و با امنیت بیشتری انجام داد. این لوله‌ها را با نام لوله 5 نیز می‌شناسند و کاربردهای متنوعی دارند. در این بخش این سؤال مطرح می‌گردد که این لوله‌ها چه ویژگی‌های بارزی دارند؟ در ادامه این نوشتار قصد داریم تا به این پرسش پاسخ داده و هر آنچه لازم است درباره این لوله‌ها بدانید را در اختیار شما قرار دهیم. از شما می‌خواهیم تا انتها ما را مهمان نگاه‌های پرفروغ کنید.


قیمت سفارش لوله داربست نو و دست‌دوم

لوله داربست چیست؟

لوله داربست سازه خاصی به شمار می‌رود که فلزی بوده و برای دسترسی ساختمان‌سازان به نقاطی که دست‌یابی به آن‌ها دشوار است مورداستفاده قرار می‌گیرد. این لوله‌ها دارای اندازه‌ای 3 تا 6 بوده و کل ساختار آن‌ها را فلزها تشکیل می‌دهند. در راستای بررسی وزن این لوله‌ها باید بگوییم در حال حاضر در وزن‌های متنوعی تولید و به بازار عرضه می‌شوند به همین دلیل است که نمی‌توان در زمینه وزن این لوله‌ها نظر قطعی داد. سایز استانداردی برای این دسته از لوله‌ها در نظر گرفته شده است که قطر خارجی آن برابر با 48.3 میلی‌متر بوده و ضخامت دیواره‌های آن برابر 3.2 میلی‌متر است. مواردی که بیان شد از مهم ویژگی‌های این لوله‌ها نیز بوده و دانستن آن‌ها در زمان خرید می‌تواند به شما کمک‌های شایانی نماید.


خرید لوله داربست

ساختار لوله داربستی

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی ساختار لوله داربستی بپردازیم. داربست‌ها به‌طور کلی از اتصال چند لوله داربستی ساخته شده و برای ساخت‌وسازها مورداستفاده قرار می‌گیرند. این لوله‌ها را همان لوله‌های صنعتی نیز می‌نامند. از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در ساختار این لوله‌ها می‌توان مشاهده نمود باید به عدم انتقال هرگونه سیالات اشاره نمود در واقع می‌توان گفت از داخل این لوله‌ها هیچ‌گونه سیالاتی انتقال داده نمی‌شوند به همین دلیل است که از آن‌ها برای آزمایش‌های آب یا گاز نیز استفاده نمی‌گردد. شما برای استفاده از این لوله‌ها لازم است ابتدا با استفاده از ابزارهای مخصوصی این لوله‌ها را به هم متصل نموده در فاصله متناسبی از سطح زمین قرار دهید. فاصله استاندارد برای این امر 30 تا 40 سانتی‌متر است اما باز هم لازم است در این راستا نظر معماران را نیز در اولویت قرار داد.


سفارش لوله داربستی

انواع مختلف لوله‌های داربست

حال که با ساختار لوله داربستی آشنا شدید باید بدانید این لوله‌ها انواع مختلفی داشته و هر کدام برای کاربردهای متنوعی مورداستفاده قرار می‌گیرند. از مهم‌ترین نمونه‌های این لوله‌ها می‌توان به لوله‌های داربستی درزدار و لوله‌های داربستی بدون درز اشاره نمود. لوله‌هایی که به‌صورت درزدار هستند را برای تولید داربست‌ها مورداستفاده قرار می‌دهند اما لازم است بدانید لوله‌های بدون درز میزان ایمنی بیشتری نسبت به نمونه‌های دیگر دارند. از آن جایی که لوله‌های درزدار امنیت بیشتری دارند در نتیجه قیمت بیشتری داشته برای خرید آن‌ها باید هزینه بیشتری را پرداخت کنید. این امر به دلیل بالا بودن هزینه‌های تولید این لوله‌های داربستی است زیرا این لوله‌ها از جنس فولاد بوده و استحکام فوق‌العاده بالایی دارند.


لوله داربست چیست؟

قیمت لوله داربست نو و دست دوم

عوامل مختلفی می‌توانند بر روی قیمت لوله داربست اثرگذار باشند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان موارد زیر را نام برد.

• وزن لوله‌های داربستی می‌تواند بر روی قیمت آن‌ها اثر داشته و شرایط متفاوتی را برای شما رقم بزند. ضخامت و اندازه لوله‌ها می‌تواند میزان وزن این لوله‌ها را دستخوش تغییر قرار دهد بنابراین بهتر است حین تخمین قیمت این فاکتور را با دقت مورد بررسی قرار دهید.

• در بخش‌های قبل نیز بیان نمودیم سایز لوله داربستی به قطر داخلی و خارجی این لوله‌ها بستگی دارد. این سایز نیز بر روی قیمت این لوله‌ها اثر داشته و به‌عنوان یک عامل مهم شناخته می‌شود.

• جنس لوله فلزی اسکلت داربست و مواد اولیه‌ای که برای تولید این لوله‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند نیز نقش بسیار مهمی دارد


انواع مختلف لوله‌های داربست

کاربردهای مهم لوله داربستی

از مهم‌ترین کاربردهای لوله داربستی می‌توان به موارد زیر اشاره نمود که هر کدام اهمیت خاص خود را دارند.

• تولید سازه‌هایی با استحکام بالا برای ایجاد تکیه‌گاهی امن

• کمک به ساخت و نگهداری از پروژه‌های ساختمانی، عمرانی و ...

• قابل‌استفاده برای برج‌های دیده‌بانی و غرفه‌های نمایشگاهی

مواردی که نام برده شد تنها تعداد محدودی از مجموعه کاربردهای لوله داربستی به شمار می‌روند که دانستن آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا بتوانید از آن‌ها در پروژه‌های مختلف خود استفاده کنید.


کاربردهای مهم لوله داربستی

تفاوت‌های لوله درزدار و لوله‌های بدون درز

آشنایی شما با تفاوت‌های لوله‌های درزدار و لوله‌های بدون درز این امکان را به شما می‌دهد تا خرید خود را بر حس نیازتان انجام داده و در ادامه بتوانید کاملاً کاربردی این لوله‌ها را مورداستفاده قرار دهید. کارایی و کاربردهایی که این دو نوع لوله دارند سبب شده است تا به‌عنوان لوله‌هایی متمایز باهم شناخته شوند.

لازم است بدانید فاکتورهای مختلف دیگری نیز موجب بروز تفاوت برای این نوع لوله‌ها می‌شوند که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. این لوله‌ها در موارد دیگری همچون کیفیت مواد اولیه، عملکرد، فرآیندهای تولید، اندازه‌ها و قیمت نیز با یکدیگر متفاوت هستند. برای درک بهتر این مسئله در ادامه به بیان ویژگی‌های کدام از این لوله‌های داربستی می‌پردازیم.


تفاوت‌های لوله درزدار و لوله‌های بدون درز

ویژگی‌های بارز لوله داربستی درزدار

ورق سیاه بدون ماده اولیه تولیدکننده لوله داربست درزدار رعدجوش شناخته می‌شود که با استفاده روش تولید پروفیل مورداستفاده قرار می‌گیرد. طبق این روش ابتدا این ورق‌ها را به‌صورت نواری برش داده و در مرحله بعدی به‌واسطه دستگاه‌های مخصوصی به نام رول فرمینگ لبه‌های این نوارها را به یکدیگر نزدیک می‌کنند. در مرحله بعد بر اساس موارد خاصی یکی از دو روش مقاومت الکتریکی و زیر پودری را انتخاب نموده و این لبه‌ها بک یکدیگر جوش می‌دهند.

این لوله‌های سیاه راندمان بالایی داشته و تولید آن‌ها هزینه پایینی دارد. علاوه بر این با استفاده از این لوله‌ها می‌توان در زمان نیز صرفه‌جویی نمود. از مهم‌ترین کاربردهای این نوع لوله‌ها می‌توان به شبکه‌های گازرسانی و آب‌رسانی، حمل‌ونقل‌های هوایی، انرژی، الکتریک و ... اشاره نمود که هر کام اهمیت خاص خود را دارند. ورق‌های سیاه با قابلیت‌های بی نظیر خود بهترین ماده برای تولید لوله‌های داربستی به شمار می‌روند.

انواع لوله درزدار

لوله‌های درزدار دارای مشخصات فنی متفاوتی هستند و همین امر موجب شده است تا هرکدام کاربردهای خاص خود را داشته باشند. ما در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بیان انواع مختلف لوله درزدار بپردازیم. این نوع لوله‌ها به شرح زیر بوده و هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

• لوله آهنی درزدار عادی

• لوله درزدار گالوانیزه

• لوله درزدار داربستی

• لوله درزدار مارپیچی

• لوله درزدار استیل


مرکز خرید لوله داربستی

تفاوت لوله درزدار داربستی با دیگر لوله‌ها

لوله داربستی درزدار تفاوت‌های بارزی با دیگر لوله‌ها دارد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به ضخامت بیشتر و پایین بودن کیفیت در قسمت‌هایی که محل درزها هستند. این موارد از عمده دلایل اصلی عدم استفاده از این لوله‌ها برای خطوط انتقال آب به شمار می‌روند چرا که نمی‌توانند نیازمندی‌های صنایع را برآورده سازند.


خرید و فروش لوله داربست

ویژگی‌های بارز لوله داربستی بدون درز

لوله‌های بدون درز را با نام لوله مانیسمان نیز می‌شناسند و جالب است بدانید افراد بسیاری این نوع لوله‌ها را به لوله‌های درزدار ترجیح می‌دهند زیرا این لوله‌ها با مقاومت بالا و عدم وجود ترک در سطح خود قادرند تا میزان فشار بالایی را تحمل کنند. این لوله‌ها در حال حاضر محبوبیت بسیار بالایی داشته و برای تولید لوله داربستی نیز به‌وفور مورداستفاده قرار می‌گیرند.

نحوه تولید لوله داربستی بدون درز

حال که با ویژگی‌های بارز لوله داربست بدون درز آشنا شدید باید بدانید اساس ساخت این لوله‌ها بر مبنای روش نورد گرم است. ماده اولیه‌ای که برای تولید این لوله‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد شمش فولادی بوده و ویژگی‌های بارز خود را دارد. برای ساخت این لوله‌ها ماده شمش فولادی را به حد بالایی ذوب می‌کنند تا بتوان درون لوله را سوراخ نمود. پس از این مرحله شمش فولادی به حدی کشیده می‌شود که می‌توان اندازه و ابعاد آن را بر اساس نیاز خود تغییر داد. مشخصات فنی بی‌نظیری که این لوله‌ها دارند موجب شده است تا محبوبیت بسیار بالایی داشته و توسط صنایع مختلفی مورداستفاده قرار گیرند.


لوله فلزی

انواع مختلف داربست‌ها

لوله‌های داربستی برای تولید داربست‌ها کاربرد دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توان انواع مختلفی از این داربست‌ها را تولید نمود. این داربست‌ها بر اساس اجزای تشکیل‌دهنده و نحوه تهیه آن‌ها به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

• داربست مثلثی

ساختار این نوع از داربست‌ها به شکل مثلث است و برای تولید این داربست‌ها با استفاده لوله داربستی لازم است مراحل خاصی طی گردد. این لوله‌ها باید به‌صورت نر و ماده به یکدیگر متصل شده و در انتها ساختاری را که لازم است تشکیل دهند. لوله‌هایی که برای تولید این داربست‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرند ترکیبی از لوله‌های 0.5، 0.75 و 1 متری هستند. عرض این داربست‌های مثلثی 120 سانتی‌متر بوده و برای موارد خاصی مورداستفاده قرار می‌گیرد. این نوع داربست‌ها ساختار ساده‌ای دارند و برای باز و بسته کردن آن‌ها نیاز به مهارت بالایی نیست.

• داربست چکشی ستاره‌ای

یکی دیگر از نمونه داربست‌هایی که با استفاده از لوله داربستی تولید و مورداستفاده قرار می‌گیرد چکشی ستاره‌ای است که از یک مجموعه مهارهای افقی و پایه‌های قائم تشکیل شده است. طول پایه‌هایی که برای این امر کاربرد دارند بین 0.5 تا 3 متر بوده و ویژگی‌های خاص خود را دارند. مهارهایی که به آن‌ها اشاره شد را می‌توان با استفاده از ضربات چکش به‌طور کامل بر روی پایه‌های داربست قرار داد. این داربست‌ها مزیت‌های قابل‌توجه ای دارند اما مهم‌ترین مزیت آن‌ها نسبت به نمونه داربست‌های دیگر سهولت در باز و بسته نمودن لوله‌های داربستی است.

• داربست معلق

زمانی که نتوان داربست را به سطح زمین متصل نمود از داربست‌های معلق استفاده می‌گردد. در چنین شرایطی داربست‌ها را بر روی نماهای ساختمان نصب می‌کنند تا بتوان شرایط بهتری را برای خود رقم زد. حین مشاهده این داربست‌ها اگر دقت بالایی را به کار گیرید متوجه خواهید شد به شکل سکویی از قسمت‌هایی که مربوط به نمای ساختمان هستند بیرون زده و قابل‌شناسایی هستند. این داربست‌ها نیز کاربردهای بسیاری در دنیای کنونی دارند و می‌توان گفت به‌طور گسترده‌ای مورداستفاده قرار می‌گیرند.


لوله داربست رعدجوش
💎 نوع لوله داربست 🔺 بهترین مدل های لوله داربست موجود است
💲 قیمت لوله داربست ✔️ نازل ترین قیمت بازار
🚚 بازه سفارش نصب لوله داربست 🚛 بازه زمانی 2 الی 4 روزه
⏱ خدمات پس از فروش 📢 مادام العمر
⭐️ نحوه ثبت سفارش 🔰 تماس با کارشناس فروش رعدجوش و انجام سفارش در کمترین زمان


خدمات رعدجوش
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی آنلاین
پاسخگوی رعدجوش

سلام 🌺 برای مشاوره و دریافت قیمت محصولات در خدمت شما هستیم.

09124126245 ارسال پیام در واتساپواتساپ ارسال پیام در سروشسروش ارسال پیام در ایتاایتا ارسال پیام در روبیکاروبیکا