درب سکشنال

درب سکشنال پارکینگی یکی از پرطرفدارترین درب های مورد استفاده برای درب پارکینگ است. این نوع درب ها سرعت بالایی در باز و بسته شدن دارند و از اتلاف انرژی جلوگیری می کنند. درب های سکشنال و کرکره زیر سقفی به ویژه برای محیط هایی که برای نصب درب های دیگر مانع یا محدودیت ارتفاعی وجود دارد، مناسب هستند.

درب های سکشنال از فنرهای بالانس استفاده می کنند. این فنرها وزن عمده پنل های درب را بالانس کرده ومیزان فشار وارده به موتور را کاهش می دهند. این موضوع باعث می شود این درب ها برای مکان هایی که رفت و آمد زیاد است، مناسب شوند. چنانچه برای محلی که تردد و رفت و آمد افراد زیاد است، به دنبال یک درب اتوماتیک هستید، درب زیر سقفی برقی یک گزینه خوب برای خرید است. لازم به ذکر است که این درب ها استهلاک کمی داشته و کمتر به نگهداری و تعمیرات نیاز پیدا می کنند. در ادامه برای راهنمایی در خرید این مدل درب ها، قصد داریم به بررسی مشخصات انواع درب سکشنال و نکات مهم در زمان خرید آن بپردازیم:


خرید درب سکشنال

درب سکشنال چیست و چه کاربردی دارد؟

درب سکشنال یا درب زیر سقفی و اتوماتیک یکی از مدرن ترین و به روزترین انواع درب های ورودی ساختمان ها است. نحوه باز و بسته شدن این درب ها موجب شده است که آن ها را به نام درب زیر سقفی بشناسیم. درب های زیر سقفی بیشتر برای جاهایی که رفت و آمد و تردد افراد زیاد است، مورد استفاده قرار می گیرد. این مدل درب ها به دلیل سهولت در استفاده موردتوجه مشتریان قرار گرفته اند. همچنین زیبایی و ظاهر مدرن در کنار امنیت که درب های سکشنال برای ساختمان به ارمغان می آورند، موجب محبوبیت هر چه بیشتر آن ها شده است.

از درب زیر سقفی برقی می توان علاوه بر پارکینگ در مراکز تجاری و صنعتی، پاساژ ها، نمایشگاه ها و اماکن مختلف دیگر استفاده کرد.


قیمت درب سکشنال

کدام مزیت های درب سکشنال آن را به گزینه مناسبی برای خرید تبدیل می کنند؟

درب های سکشنال یکی از انواع درب های اتوماتیک هستند. این درب ها مزایای زیادی دارند. چنانچه قصد خرید درب زیر سقفی برقی را دارید، بهتر است قبل از هر چیز با ویژگی ها و مزیت های آن ها آشنا شوید تا در صورت مطابقت با نیازتان خرید کنید:


درب زیرسقفی برقی

موتورهای درب سکشنال چه ویژگی هایی دارند؟

موتور هر وسیله برقی به عنوان قلب تپنده آن مهم ترین عضو وسیله محسوب می شود. بنابراین برای اینکه یک وسیله برقی درست کار کند در مرحله اول باید موتور قوی داشته باشد. اگر می خواهید یک درب زیر سقفی برقی بخرید که درست کار کند، بهتر است ابتدا موتور آن را بشناسید و بررسی کنید. موتور درب سکشنال دارای حداکثر نیروی کشنده هزار نیوتن است. این درب ها امکان تنظیم زمان بسته شدن به صورت اتوماتیک را دارا هستند.

درب های سکشنال پارکینگ ها قابلیت های متعددی چون حساسیت سیستم در برخورد با مانع، تنظیم نیمه باز شدن درب در صورت نیاز را دارا هستند و مجهز به لامپ روشنایی محیطی هستند.


نصب درب سکشنال کرکره ای

قیمت درب سکشنال

قیمت همواره یکی از نکات مهم و مورد توجه مشتریان در زمان خرید است. قیمت درب سکشنال پارکینگی تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد. از عومل تعیین کننده قیمت این درب های می توان به قطعات مورد استفاده در تولید آن اشاره کرد. درب های اتوماتیک امروزه در کارگاه ها و شرکت های مختلفی طراحی و تولید می شوند. هر شرکت بسته به شرایط و سرمایه خود اقدام به تولید و یا خرید قطعات مورد نیاز در ساخت درب های سکشنال می نماید. مطمئنا کارگاه ها و یا شرکت هایی که برای تولید از قطعات مرغوب تری استفاده می کنند به دلیل کیفیت بالای محصول نهایی قیمت بیشتری نیز پیشنهاد می دهند.

از قطعات مهم در تولید درب سکشنال می توان موتور آن را نام برد که نقش مهمی در عملکرد درب اتوماتیک دارد. موتور برای باز و بسته کردن و بالا و پاییین کشیدن درب مورد استفاده قرار می گیرد. موتور های مورد استفاده در درب سکشنال انواع و برند های مختلفی دارند که موجب تفاوت در قیمت ها می شود. وزن و ابعاد درب سکشنال پارکینگی نیز اهمیت ویژه ای دارد. هرچه وزن درب بیشتر باشد، موتور درب باید قوی تر باشد و در نتیجه قیمت آن افزایش می یابد.

لازم به ذکر است که نوع پنل درب نیز در قیمت آن تاثیر دارد. پنل های مورد استفاده در این درب ها باید طوری باشند که ارتفاع و ابعاد مختلف درب را پوشش داده و آن را برای کاربری های مختلف مناسب سازند. اگر بخواهیم قیمت درب سکشنال زیر سقفی را با قیمت کرکره برقی مقایسه کنیم، می توانیم بگوییم به دلیل پیچیدگی در کارکرد درب های سکشنال و همچنین وارداتی بودن اقلام مورد استفاده در درب های اتوماتیک و سکشنال پارکینیگی، قیمت درب اتوماتیک زیر سقفی معمولا بالاتر از کرکره برقی حساب می شود.

انواع درب سکشنال پارکینگی

درب های اتوماتیک مورداستفاده در پارکینگ ها انواع متفاوتی دارند که هر کدام در مکان ویژه و تحت شرایط خاصی مناسب است. انواع درب سکشنال پارکینگی عبارتند از:

بهترین گزینه برای درب ورودی پارکینگ ساختمان کدام است؟

یکی از بهترین گزینه ها برای درب ورودی پارکینگ ها درب سکشنال است. درب های اتوماتیک یا سکشنال هم از نظر زیبایی ظاهری و هم از نظر کیفیت و سهولت استفاده امروزه مورد توجه قرار گرفته است. اگر می خواهید یک درب مدرن و در عین حال اقتصادی برای پارکینگ خود داشته باشید، درب سکشنال پارکینگی یک انتخاب عالی است.

نکات مهمی که باید قبل از خرید درب سکشنال بدانید!

نکته اول: نکته مهمی که وجود دارد این است که شما باید قبل از خرید درب مطمئن شوید که این درب با این مشخصات برای پارکینگ شما مناسب است. بنابراین بهتر است ابتدا با کارشناس خرید فروشگاه یا یک فرد با تجربه در این زمینه مشورت کنید. درب سکشنال پارکینگی انواع مختلفی دارد و هریک برای یک ابعاد و شرایط خاص مناسب است. به عنوان مثال اگر ابعاد درب شما بزرگ است احتمال اینکه درب ورودی سنگین باشد، وجود دارد و در صورتی که درب سنگین باشد شما باشد از یک درب اتوماتیک با موتور قوی استفاده کنید در غیر اینصورت دچار هزینه های بیشتری خواهید شد.

نکته دوم: اگر دوست دارید درب ورودی شما چوبی باشد یا به دلیل هماهنگی به نمای ساختمان می خواهید درب چوبی انتخاب کنید، بهتر است دست نگه دارید! درب های چوبی هر چقدر هم مقاوم ساخته شوند و یا از چوب مرغوب تری ساخته شوند، باز هم به مرور زمان تحت تاثیر شرایط آب و هوایی دچار آسیب های شدیدی می شوند. بهتر است از درب های آهنی و مقاوم تر با روکش چوبی استفاده نمایید تا هم ظاهر دلخواه شما را داشته باشند و هم مقاوم باشند.

حال ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که درب سکشنال آیا به صورت چوبی نیز تولید می شود؟ باید بدانید که این درب ها با طرح ها و جنس های مختلفی در بازار وجود دارند و شما می توانید متناسب با نمای ساختمان خود، آن را خریداری کنید.

نکته سوم: بهتر است در زمان خرید درب های سکشنال به قطعات آن ها و پوشش آن توجه فرمایید. همچنین یکی از نکاتی که مطرح است نگهداری از این درب هاست. درب زیر سقفی برقی در فصل زمستان نیاز به نگهداری دارد زیرا در اثر سرما ممکن است تجهیزات و قطعات این درب دچار مشکل شده و درست کار نکنند. توجه داشته باشید که پس از خرید بهتر است قطعات درب اتوماتیک را در آب و هوای سرد با پشم شیشه بپوشانید.

نکته چهارم: درب هایی که فنر قوی دارند، خریداری کنید. فنر ها در کرکره زیر سقفی وظیفه بالا و پایین کشیدن درب را بر عهده دارند. فنرهای استاندارد درب ها معمولا تا حدود 10 هزار بار قابل استفاده هستند. توجه کنید که به طور متوسط درب های اتوماتیک هر سال بیش از 1000 بار باز و بسته می شوند.

بهتر است از همان اول و در زمان خرید از فنرهای قوی و باکیفیت برای درب پارکینگ خود استفاده کنید. شاید در ابتدا 10 هزار بار عدد بزرگی به نظر برسد اما بر فرض اگر شما روزی 5 یا 6 بار درب ورودی پارکینگ را باز و بسته کنید، پس از 5 سال می بینید که فنرها فرسوده شده و کارایی درب را دچار مشکل می کند. برای حل این مشکل می توان از همان ابتدا از فنرهای با کیفیت برای درب استفاده کرد. در این صورت عمر مفید درب سکشنال پارکینگی تا حدود 2 برابر افزایش می یابد.

نکته پنجم: در زمان خرید بهتر است از فروشگاه هایی خریداری کنید که خودشان درب را نصب می کنند. البته شما خودتان هم می توانید درب اتوماتیک را نصب کرده و در هزینه ها صرفه جویی کنید اما توجه فرمایید که نصب درب سکشنال کار هر کسی نیست! نصب این درب ها نیازمند تجربه و تخصص لازم بوده و ابزارهای مورد نیاز خود را می خواهد بنابراین بهتر است از یک فرد مناسب برای نصب درب کمک بگیرید تا بعدا عملکرد درب سکشنال پارکینگ دچار مشکل نشود.

نکته ششم: در صورتی که دوس دارید درب اتوماتیک پارکینگ شما کم صدا تر و کم لرزش تر کار کند، بهتر است از غلطک های پلاستیکی به جای غلطک های آهنی استفاده کنید، چون سر و صدای کمتری ایجاد می کنند. به طور کلی می توان گفت درب های سکشنال پارکینگی صدا و لرزش کمتری داشته و از این نظر مناسب هستند.

نکته هفتم: به تیغه کرکره برقی از نظر جنس و عملکرد توجه فرمایید. می توان گفت کرکره های شفاف یا پلی کربنات نسبت به آلومینیوم و ریل فولادی مقاوم تر است. کرکره برقی شیشه ای قیمت بالایی دارد اما لازم به ذکر است که ضد اشتعال، ضد سرقت و ضد خش و مقاوم در برابر تابش نور آفتاب است. کرکره زیر سقفی برقی قیمت مناسب تری دارد اما توجه کنید که پس از گذشت مدتی قفل های آن کارایی خود را بر اثر استهلاک از دست دارد و باز و بسته شدن کرکره برقی با سر و صدا همراه خواهد بود.

نکته هشتم: گول هزینه های پایین درب های سکشنال پارکینگی را در فضای مجازی نخورید! ممکن است درب های سکشنال با قیمت های پارکینگ را در شبکه های اجتماعی مختلف دیده و ترغیب به خرید شوید اما دقت کنید که درب های با کیفیتی خریداری کنید. درب های اتوماتیک که کیفیت و عملکرد مناسبی نداشته باشند مطمئنا پس از مدتی دچار مشکل شده و هزینه ها و دردسرهای زیادی برای کاربران ایجاد می کنند.

بهتر است از فروشگاه ها و شرکت های شناخته شده و معتبر خرید کنید. این گونه فروشگاه ها هم خدمات پس از فروش و گارانتی به شما ارائه می دهند و هم در نصب درب اتوماتیک پارکینگ به شما کمک می کنند. در کنار تمام این ها به دلیل شهرت و اعتباری که دارند عمدتا محصولات باکیفیت تری را عرضه می کنند که مراحل کنترل کیفیت را در کارخانه گذرانده و قابل اطمینان تر هستند.


انواع درب سکشنال پارکینگی

درب سکشنال به چه روش های نصب می شود؟

در زمان خرید درب سکشنال بهتر است با روش های نصب درب اتوماتیک آشنایی داشته و با توجه به شرایط قرارگیری درب ورودی، روش نصب مناسبی را به کار گیرید. درب های سکشنال بسته به کارایی و نوع آن ها ممکن است به روش های مختلفی مانند روش نود درجه، روش زاویه دار یا روش عمود باز شو نصب شوند. روش نصب زاویه دار برای پارکینگ هایی که شیب دار هستند یا رمپ دار هستند، بسیار مناسب تر است.

کرکره برقی و درب سکشنال چه تفاوت هایی باهم دارند؟

یک نکته مهم این است که کرکره زیر سقفی کم صدا است. درب سکشنال دارای امنیت بالایی است و قفل موتور و فنر دارد که وقتی درب بسته باشد از بالا رفتن درب به صورت مکانیکی جلوگیری می کند. در مقابل درب کرکره ای زیر سقفی از این نظر مقاومت کمتری دارد. درب زیر سقفی فضای کمتری را نسبت به کرکره برقی در پارکینگ اشغال می کند. اگر فضا در پارکینگ شما اهمیت دارد بهتر است از درب سکشنال استفاده کنید.

در صورت قطع برق درب سکشنال یا درب زیر سقفی به راحتی با دست هم باز و بسته می شود اما برای باز و بسته شدن کرکره برقی باید از هندل استفاده کرد.

درب سکشنال پارکینگی یکی از بهترین و پرکاربردترین درب های ورودی پارکینگ ها است. این درب ها برای انواع محیط های بزرگ و کوچک پارکینگ ها با هر طراحی نمایی و رنگ و ظاهری مناسب هستند. سهولت استفاده، امنیت بالای استفاده و ضد سرقت بودن، مقاوم در برابر شرایط محیطی، استحکام بالا در برابر ضربه از جمله مزایای این درب ها هستند. اگر قصد خرید درب سکشنال یا کرکره زیر سقفی برای ورودی پارکینگ خود را دارید بهتر است ابتدا اطلاعات لازم را در مورد این درب ها کسب کرده و سپس با توجه به نکات ذکر شده خرید خود را انجام دهید.


درب سکشنال رعدجوش
💎 نوع درب سکشنال 🔺 بهترین مدل های درب سکشنال موجود است
💲 قیمت درب سکشنال ✔️ نازل ترین قیمت بازار
🚚 بازه سفارش نصب درب سکشنال 🚛 بازه زمانی 2 الی 4 روزه
⏱ خدمات پس از فروش 📢 مادام العمر
⭐️ نحوه ثبت سفارش 🔰 تماس با کارشناس فروش رعدجوش و انجام سفارش در کمترین زمان

پشتیبانی
پشتیبانی آنلاین
پاسخگو
8378 678 0912